Nuo sausio 1 d. mokėjimo prašymai ir ataskaitos – tik elektroniniu būdu
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.01.05

Nuo sausio 1 d. mokėjimo prašymai ir ataskaitos – tik elektroniniu būdu

Nuo sausio 1 d. mokėjimo prašymai ir ataskaitos – tik elektroniniu būdu
Nuo sausio 1 d. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos administravimo taisyklėse įsigaliojo svarbios nuostatos, įpareigojančios Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) klientus mokėjimo prašymus ir ataskaitas teikti tik elektroniniu būdu. Šie pakeitimai labai svarbūs siekiant spartinti paramos administravimo procesą, o šalyje nuolat kintant pandeminei situacijai – tai ir saugus būdas teikti dokumentus, rūpinantis savo bei kitų sveikata.
 
Nuo sausio 1-osios mokėjimo prašymai ir projektų įgyvendinimo ataskaitos NMA turės būti teikiami tik užpildžius elektroninę ŽŪMIS (Žemės ūkio ministerijos informacinėje sistemoje) esančią dokumento formą. Mokėjimo prašymai bei ataskaitos, pildant elektroniniu būdu ŽŪMIS portale, turi būti pateikti ne vėliau kaip iki paramos sutartyje ar paramos paraiškoje numatyto jų pateikimo termino 24 valandos. Kartu su mokėjimo prašymu bei ataskaita pridedami dokumentai turi būti elektroninės formos (popierinis dokumentas turi būti nuskenuotas). Neužpildžius elektroninės formos ŽŪMIS portale, o mokėjimo prašymą (ataskaitą) pateikus nuskenuotą, naudojantis ŽŪMIS portalu, mokėjimo prašymas (ataskaita) nebus priimtas.
 
Norėtume atkreipti dėmesį, kad ŽŪMIS portale pildant minėtus dokumentus pirmiausia turi būti užpildomas ir pateikiamas mokėjimo prašymas ir tik tada pildoma ir pateikiama projekto įgyvendinimo ataskaita.
 
Mokėjimo prašymų, projekto ataskaitų dokumentai gali būti teikiami DOC, DOCX, XLS, XLSX, PDF formatais. Svarbu žinoti, jog į ŽŪMIS per vieną kartą gali būti keliami ne didesni nei 25 MB apimties dokumentai, o didesnės apimties dokumentai gali būti išskaidyti ir teikiami į ŽŪMIS per kelis kartus. 
 
Atmintinę apie mokėjimo prašymo teikimą per ŽŪMIS rasite čia.
 
Pažymėtina, jog, dokumentus teikiant elektroniniu būdu, akivaizdžiai išvengiama klaidų, nes sistema jas pati identifikuoja ir leidžia pasitaisyti. Pareiškėjų užpildyta informacija iš karto matoma vidinėse NMA informacinėse sistemose, o teikiant dokumentus elektroniniu būdu, vienodo prašomo formato, laikantis visiems teikiamiems dokumentams keliamų reikalavimų, jie bus vertinami greičiau ir parama mokama sparčiau.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. vasario 4 d. 08:14