Nuo gruodžio 1 d. – likusi išmokų už 2016 metais deklaruotus plotus dalis
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.11.29

Nuo gruodžio 1 d. – likusi išmokų už 2016 metais deklaruotus plotus dalis

Nuo gruodžio 1 d. – likusi išmokų už 2016 metais deklaruotus plotus dalis
Nuo gruodžio 1 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pradeda mokėti ūkininkams likusią dalį tiesioginių išmokų už 2016 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus bei paramą pagal su plotu susijusias KPP priemones.
 
NMA, išmokėjusi 99,7 proc. ūkininkų daugiau kaip 270 mln. Eur tiesioginių išmokų avanso, nuo gruodžio 1 d. pradeda mokėti likusią išmokų už 2016 m. deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir pasėlius dalį.
 
Taip pat gruodžio mėnesį pradedama mokėti parama su plotu susijusių Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonių dalyviams, jei jie atitiks paramos teikimo reikalavimus ir bus įvykdę prisiimtus įsipareigojimus. Tarp jų išmokų gruodį sulauks ir dalis ekologinių ūkių valdytojų, jau pateikusių „Ekoagros“ informaciją apie realizuotą produkciją.
 
Išmokos mokamos įvykdžiusiems prisiimtus įsipareigojimus pareiškėjams pagal mokėjimo planą, kuris sudarytas atsižvelgiant į prioritetus. Pirmiau parama bus išmokėta anksčiau pateikusiems paraiškas ūkininkams. Taip pat išmokos anksčiau pasieks pasirinkusius elektroninį informavimo būdą pareiškėjus.
 
Mokėjimai bus tęsiami kitų metų sausį. Kadangi paramos lėšos gali būti mokamos tik tiems ūkininkams, kurių pateiktose paraiškose nenustatyta neatitikimų ar neatitikimai jau išspręsti, NMA ragina pareiškėjus nedelsti ir atsiųsti prašomus dokumentus ar pateikti reikiamą informaciją.
 
Pareiškėjai sužinoti apie jiems numatytus paramos lėšų išmokėjimo terminus ar jau išmokėtą paramą gali prisijungę prie NMA informacinio portalo ir aktyvavę 2016 m. pateiktos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos nuorodą. Atkreipiamas dėmesys, jog rodoma informacija gali pasikeisti pareiškėjo pateiktos paraiškos vertinimo metu nustačius papildomų neatitikimų arba išsprendus nustatytus neatitikimus.
 
Naudinga informacija:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. gruodžio 9 d. 11:23