Norintys įsilieti į kokybiškų sistemų dalyvių gretas teikė paraiškas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.11.14

Norintys įsilieti į kokybiškų sistemų dalyvių gretas teikė paraiškas

Norintys įsilieti į kokybiškų sistemų dalyvių gretas teikė paraiškas
Nuo rugpjūčio 1 d. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) teritoriniuose paramos administravimo skyriuose buvo renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos“. Paraiškas buvo galima teikti 3 mėnesius – iki spalio 31 d.  
 
Tai buvo antras paraiškų pagal šią priemonę rinkimo 2018 m. etapas, joms finansuoti buvo skirta 214 778 Eur paramos lėšų. Dėl paramos galėjo kreiptis žemės ūkio veiklos subjektai, auginantys ir (arba) gaminantys ir tiekiantys rinkai kokybiškus žemės ūkio ir maisto produktus, ir nustatyta tvarka įregistravę žemės ūkio valdą (kaip valdytojai arba partneriai). Parama pagal priemonę „Žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos“ gali būti teikiama ne ilgiau kaip 5 metus, o metams vienai žemės ūkio valdai ji siekia iki 3 000 Eur.
 
Pagal priemonę parama teikiama pareiškėjams, naujai įsijungiantiems į dalyvių gretas pagal tris kokybės sistemas – ekologiškų produktų gamybos sistemą, Europos Sąjungos (ES) pripažintų produktų gamybos sistemą ir nacionalinę maisto kokybės sistemą (NKP kokybės sistema). Tiesa, šiuo paraiškų rinkimo etapu parama norintiems įsilieti NKP dalyvių gretas nebuvo numatyta.
 
Per tris paraiškų rinkimo mėnesius NMA teritoriniams paramos administravimo skyriams buvo pateiktos 7 paraiškos. Paraiškų vertinimas vyksta keliais etapais: pirmame etape atliekamas paraiškų prioritetinis vertinimas, antrame etape – tinkamumo skirti paramą vertinimas. Šiuo metu atliekamas pateiktų paraiškų prioritetinis vertinimas.
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. lapkričio 14 d. 10:14