Norintiesiems gauti importo ir eksporto licencijas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.03.31

Norintiesiems gauti importo ir eksporto licencijas

Norintiesiems gauti importo ir eksporto licencijas
Asmenims, norintiems importuoti arba eksportuoti produktus, kuriems taikomas užsienio prekybos reguliavimas, svarbu tinkamai užpildyti paraiškas gauti licenciją ar sertifikatą.
 
Teikiantiems paraiškas svarbu atkreipti dėmesį į atskiras rinkas reglamentuojančių teisės aktų nuostatas ir paraiškoje tinkamai pateikti duomenis apie eksportuojamą/importuojamą produktą. Joje  reikia nurodyti prekės pavadinimą, aprašymą bei kodą pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą, kiekį, specialiuosius ir kitus duomenis. Taip pat svarbu pateikti informaciją apie paskirties ar eksportuojančią bei kilmės šalį.
 
Atsižvelgiant į dažniausiai pareiškėjams kylančius klausimus, parengta dažniausiai importuojamų ir eksportuojamų prekių pildymo atmintinė, ją galite rasti čia.
 
Užsienio prekybos reguliavimas taikomas alyvuogių aliejui, alkoholiui, kiaulienai, kiaušiniams, paukštienai, javams, ryžiams, vaisiams ir daržovėms, galvijienai, pienui ir pieno produktams, cukrui, izogliukozei ir inulino sirupui, etilo alkoholiui, pluoštinėms kanapėms. Viršijus taikomą minimalų šių žemės ūkio produktų importo ir eksporto kiekį, kuriam nereikalaujama licencija, reikia teikti paraišką dėl licencijos išdavimo.
 
Naudinga informacija
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2015 m. balandžio 1 d. 08:43