NMA statistikos žemėlapis – patogiam vartojimui ir skaidrumui užtikrinti
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2019.08.26

NMA statistikos žemėlapis – patogiam vartojimui ir skaidrumui užtikrinti

NMA statistikos žemėlapis – patogiam vartojimui ir skaidrumui užtikrinti
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) svetainėje www.nma.lt vartotojai gali rasti aktualią statistiką ir projektų žemėlapį – čia nuolat atnaujinama informacija apie vykdomus projektus pagal NMA administruojamas programas.
 
Projektų žemėlapis ir svarbiausi statistiniai duomenys apie NMA administruojamą paramą pateikiami svetainės skiltyje „Naudinga“. Atsivertę blokelį „Statistika ir projektų žemėlapis“ naudotojai gali matyti Lietuvos žemėlapį, kuriame nurodyti administruojami projektai, o žemiau – pateiktą svarbiausią statistinę informaciją apie NMA administruojamą paramą.
 
Statistikos žemėlapyje galima rasti dominantį projektą pagal savivaldybę arba pagal priemonę. Čia rodomi įgyvendinti projektai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“, nacionalinėmis lėšomis finansuojamą priemonę „Parama kaimo bendruomenių veiklai“ bei 2007–2013 metų KPP programos priemones „Pelno nesiekiančios investicijos miškuose“, „Kaimo turizmo veiklos skatinimas“, „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“. Šis žemėlapis – tai dar vienas įrankis, padedantis išlaikyti vieną iš NMA vertybių – skaidrumą. Lietuvos gyventojai, remdamiesi šiuo žemėlapiu, gali sužinoti apie galbūt visai šalia jų esantį įgyvendintą projektą, jį aplankyti ir įsitikinti, ar skaidriai ir efektyviai buvo panaudotos Europos Sąjungos ir valstybės paramos lėšos.
 
Apie tai, kaip naudotis projektų žemėlapiu ir ieškoti statistinės informacijos apie įgyvendintus projektus, NMA yra parengusi informacinį filmuką, kurį rasite čia.
 
Norintys susipažinti su svarbiausiais statistiniais duomenimis apie vykdomus ir įvykdytus projektus, gali tai padaryti susiradę NMA svetainėje pateikiamą aktualią statistiką, esančią tame pačiame svetainės lange, po projektų žemėlapiu. Čia nuolat atnaujinama informacija apie tai, kiek paraiškų pagal atitinkamas programas yra surinkta, kokia bendra paraiškose prašoma paramos suma, kokia paramos suma patvirtinta, išmokėta. Pateikiama statistinė informacija apie atitinkamos programos patikras ir pažeidimus, „Pasitikėjimo linija“ pateiktus pranešimus. Galima sužinoti ir kiekvienos priemonės ar veiklos srities informaciją atskirai. Diagramoje informacija pateikiama pagal savivaldybes ir metus, tad galima pateiktus duomenis palyginti.
 
Minėta statistika pateikiama pagal 2014–2020 metų ir 2007–2013 metų KPP programas, Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų ir Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007–2013 metų veiksmų programas, taip pat pateikti tiesioginių išmokų statistiniai duomenys.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2019 m. rugpjūčio 26 d. 10:44