NMA pristatys technologines naujoves parodoje
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2019.09.23

NMA pristatys technologines naujoves parodoje

NMA pristatys technologines naujoves parodoje
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) rugsėjo 26–28 d. dalyvaus VDU Žemės ūkio akademijos organizuojamoje parodoje „Inno panorama 2019“. Visus besidominčius šiuolaikiško žemės ūkio naujovėmis kviečiame apsilankyti NMA stende.
 
Palydovinių žemės vaizdų tobulėjantis automatinis apdorojimas atveria naujas galimybes jų pritaikymui žemės ūkio sektoriuje. NMA jau dabar atlikdama nuotolines patikras laukų stebėsenai naudoja palydovinius vaizdus. Parodos lankytojai galės sužinoti ir pamatyti, kaip veikia laukų stebėsenos sistema, kokie laukų vaizdai atsiveria skirtingu metų laiku, kaip identifikuojamos auginamos kultūros, kaip nustatoma, ar laukai prižiūrimi. Taip pat ūkininkai galės pasitikrinti savo deklaruojamų laukų būklę. Naujuoju programiniu laikotarpiu numatyta įdiegti automatinę nuolatinio laukų stebėjimo informacinę sistemą, kuria galės naudotis ne tik NMA specialistai, bet ir ūkininkai. Ji taupys ūkininkų laiką, mažins ūkininkavimo sąnaudas, spartins NMA pateiktų paraiškų vertinimo procesą, pagreitins paramos išmokėjimą ūkininkams. Visus susidomėjusius palydovinių vaizdų pritaikymo žemės ūkyje galimybėmis NMA kviečia į stendą, o antrą parodos dieną (rugsėjo 27 d.) 12 val. – į diskusiją  „Palydoviniai vaizdai – pagalba ūkininkams ir institucijoms“ (vieta: Diskusijų erdvė II paviljone).
 
Taip pat stendo lankytojams bus pristatyta mobilioji programėlė „NMA agro“. Programėlės paskirtis dvejopa – ji skirta ūkininkams pranešti apie įvykdytus įsipareigojimus, taip pat gyventojai gali informuoti NMA apie neprižiūrimus laukus. Dar neišbandę programėlės parodos lankytojai galės ją atsisiųsti į savo išmanųjį telefoną ir specialistų padedami susipažinti su jos pritaikymo galimybėmis. Visi turintys programėlę savo telefone NMA stendo svečiai dalyvaus loterijoje, kurioje bus galima laimėti vertingų prizų.
 
Bus teikiamos konsultacijos paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai teikimo klausimais, konsultuos ir į rūpimus klausimus atsakys kompetentingi NMA specialistai.
 
Laukiame Jūsų NMA stende, iki greito susitikimo!
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2019 m. rugsėjo 23 d. 13:57