NMA pristatė paramos administravimo supaprastinimo pasiūlymus EK
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.04.04

NMA pristatė paramos administravimo supaprastinimo pasiūlymus EK

NMA pristatė paramos administravimo supaprastinimo pasiūlymus EK
Lietuva – viena aktyviausių šalių, teikiančių siūlymus dėl ES paramos administravimo supaprastinimo. Tai įvertinę, praėjusią savaitę Nacionalinėje mokėjimo agentūroje lankėsi Europos Komisijos atstovai.  
 
Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato darbuotojai domėjosi, kaip atsakingoms Lietuvos institucijoms sekasi administruoti tiesiogines išmokas, su  kokiais iššūkiais ir problemomis susiduriama. Susitikimuose dalyvavo ne tik NMA, bet ir Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atstovai. Svečiai iš Briuselio taip pat susitiko su Lietuvos ūkininkų sąjunga.
 
Diskusijų metu buvo aptarti klausimai, susiję su aktyvaus ūkininko sąvoka, žalinimo reikalavimų įgyvendinimu,  patikrų vietoje skaičiaus mažinimu, administracinių patikrų  efektyvumo didinimu ir kt. Europos Komisijos atstovai pristatė pranešimą apie  bendrosios žemės ūkio politikos po 2020 metų viziją, kurios pagrindu taps trys kryptys: supaprastinimas, modernizavimas / inovacijos ir tvarumas.
 
Lietuva yra viena aktyviausių šalių, nuolat teikianti siūlymus dėl su plotu susijusių priemonių administravimo supaprastinimo bei administracinės naštos mažinimo, tad Europos Komisija ne veltui ją pasirinko savo pirmajam vizitui. Svečiai iš Briuselio pažadėjo, kad visi pateikti pasiūlymai dėl teisinio reglamentavimo ir administravimo proceso supaprastinimo bus nuodugniai išnagrinėti.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. balandžio 5 d. 08:52