NMA – naujai įkurto Agro Space skaitmeninių inovacijų centro narė
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2019.05.13

NMA – naujai įkurto Agro Space skaitmeninių inovacijų centro narė

NMA – naujai įkurto Agro Space skaitmeninių inovacijų centro narė
Geros žinios pasiekė mus iš Europos Komisijos – 2019 m. gegužės 9 d. įregistruotas Lietuvos Agro Space skaitmeninių inovacijų centras (Agro Space DIH). Šis centras – tai Lietuvos mokslinių tyrimų, švietimo, verslo ir vyriausybinių institucijų organizacijas jungiantis regioninis tinklas, skirtas visų sektorių skaitmeninių technologijų naujovėms skatinti. Agro Space DIH subūrė 10 Lietuvos švietimo, mokslo, verslo ir valstybinių institucijų, įskaitant verslo asociacijas, universitetus, mokslo ir technologijų parkus. Centro veiklą koordinuoja Vilniaus pramonės ir verslo asociacija (VPVA).
 
Nacionalinė mokėjimo agentūra yra šio naujai įsteigto centro narė. Lietuvos Agro Space skaitmeninių inovacijų centras – tai institucija, aktyviai diegianti skaitmenines ir palydovinių technologijų naujoves savo kasdienėje veikloje, susijusioje su Europos Sąjungos paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimu.
 
Agro Space DIH sukurtas taip, kad mažos ir didelės institucijos, o taip pat pradedančios dirbti skaitmenizavimo srityje ar turinčios didžiulę patirtį galėtų dirbti kartu. Agro Space DIH dirba vieno langelio principu: suteikiama pagalba, surandama idėja ar sprendimas ir įsigyjamos ar įdiegiamos technologijos. 
 
Didžiąją dalį tinklo veiklos sudaro partnerystės veiklų organizavimas (renginiai, partnerių paieška, produktų ir paslaugų komercializavimas) ir sprendimų diegimas žemės ūkio sektoriaus skaitmeninimo srityje. Pasitelkiami įvairūs ES finansavimo įrankiai (ES Horizon 2020, COSME ir kt. programos).
 
Agro Space DIH vizija – tapti vienu iš lyderių, kuriant šių sektorių sprendimus skaitmeninių technologijų srityje Baltijos šalyse: žemės ūkio, kosmoso, gamybos. Tinklo plėtra neapsiribos vien tik Lietuvos rinka, artimiausiu metu planuojama pritraukti narių iš kitų Baltijos šalių.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2019 m. gegužės 13 d. 10:58