NMA ekspertai konsultuos kolegas Azerbaidžane
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.02.02

NMA ekspertai konsultuos kolegas Azerbaidžane

NMA ekspertai konsultuos kolegas Azerbaidžane
Nacionalinė mokėjimo agentūra pradeda vykdyti Europos Komisijos techninės pagalbos projektą „Parama E-žemės ūkiui Azerbaidžane: inovatyvus ir veiksmingas žemės ūkio politikos valdymas, siekiant didesnio našumo ir konkurencingumo“.
 
Agentūra, dalyvaudama konsorciume su partneriais iš Vengrijos, Italijos ir Azerbaidžano, tapo tarptautinės komandos, laimėjusios šio projekto pasiūlymų atranką, nare. Projektas truks 20 mėn., jo biudžetas viršija 1,139 mln. eurų.
 
Projekto tikslas – užtikrinti sąžiningą ir skaidrų subsidijų žemės ūkiui paskirstymą, teikti patikimus duomenis, kurie bus naudojami formuojant politiką ir vertinant jos poveikį ir padės gerinti gyvenimo kokybę kaimo vietovėse.
 
Vykdant projektą bus suteikta parama Azerbaidžano žemės ūkio ministerijai ir jai pavaldžioms susijusioms institucijoms, įgyvendinant subsidijų kontrolės ir administravimo sistemą, kurios pagrindu bus sukurti Ūkių registras ir Žemės ūkio paskirties žemės duomenų bazė. Ekspertai iš konsorciumo partnerių institucijų padės šalies žemės ūkio ministerijai patikrinti jau veikiančius subsidijų ir politikos informacinės sistemos programinės įrangos komponentus, esamų subsidijų už plotus pagrindu sukurs naujus procesinius elementus, užtikrins pagal šią informacinę sistemą atliekamos kontrolės kokybės įgyvendinimą, o taip pat padės stiprinti techninius gebėjimus institucijų, vykdančių duomenų surinkimą ir pasikeitimą tais duomenimis. Ekspertai teiks paramą šalies žemės ūkio ministerijai – kurs metodikas / gaires ir vykdys mokymus, susijusius su el. žemės ūkio sistemos įgyvendinimu. Jie teiks konsultacijas, kaip užtikrinti efektyvų ir tinkamą programinės įrangos panaudojimą. 
 
Praėjusią savaitę šis projektas buvo pristatytas plačiajai visuomenei Azerbaidžano sostinėje Baku. Renginys sulaukė didelio dėmesio – tolesnis šalies žemės ūkio sektoriaus modernizavimas yra vienas iš pirmaeilių strateginių uždavinių.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. vasario 2 d. 14:26