NMA darbuotojai svečiuose pas paramos gavėjus
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2021.10.01

NMA darbuotojai svečiuose pas paramos gavėjus

NMA darbuotojai svečiuose pas paramos gavėjus
Visą rugsėjo mėnesį Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) darbuotojai aktyviai vyko į vizitus pas paramos gavėjus. Šie vizitai – NMA jau tradicija tapusio renginių ciklo „NMA darbuotojai – arčiau paramos gavėjų” dalis. Gyvas bendravimas, pažintis su paramos objektais – tai ne tik naudinga patirtis ir NMA darbuotojų kompetencijų auginimas, bet ir NMA komunikacijos gerinimas su paramos gavėjais, esamais ir būsimais pareiškėjais.
 
Rugsėjo pradžioje buvo aplankyta Lukšių žemės ūkio bendrovė – vienas pažangiausių ūkių šalyje.
 
Bendrovės vadovas supažindino su ūkio veikla, kuri yra vystoma dviem kryptimis – augalininkystės ir gyvulininkystės. Kadangi NMA darbuotojams aktualiausia buvo susipažinti su pieninių galvijų auginimo veikla, daugiausia laiko buvo skirta susipažinti su būtent šios veiklos specifika.
 
Kitas vizitas vyko rugsėjo viduryje – atvykta į Alytaus rajono savivaldybėje gyvuojantį ūkininkės Daivos Kvedaraitės ekologinį šaltalankių ūkį. Ūkio šeimininkai aprodė skirtingais metais sodintų šaltalankių laukus, papasakojo apie derliaus nuėmimą, produkcijos gamybos technologiją. Buvo aptarti ir su paramos administravimu susiję klausimai. Paramos gavėja pasidžiaugė, kad, palyginus su ankstesniais metais, kai dauguma produkcijos buvo eksportuojama į užsienį, paskutiniais metais visa produkcija buvo realizuota Lietuvoje.
 
Rugsėjo antroje pusėje NMA darbuotojai lankėsi paramos gavėjui Martynui Laukaičiui priklausančiame mišriame daržovių ūkyje, įsikūrusį Šakių rajono savivaldybėje.
 
Daržovių ūkyje auginami burokėliai, bulvės, moliūgai, kurie eksportuojami į daugelį Europos Sąjungos (ES) šalių, taip pat produkcija realizuojama bendradarbiaujant su vienu didžiausiu Lietuvoje prekybos tinklu.
 
Ūkyje taikomos inovatyvios technologijos: modernios laistymo sistemos, nauji kombainai, tręšimo sistema, derliaus plovimo, rūšiavimo, fasavimo transporteriai, sandėliavimo patalpose įdiegta moderni specialią temperatūrą ir drėgmę reguliuojanti sistema. Visa tai padeda efektyviau prižiūrėti didelius daržovių laukus tiek daržovių auginant, tiek nuimant derlių. Tai palengvina darbą ir sumažina laiko bei finansines sąnaudas, taip pat užtikrina aukštą produkcijos kokybę. Iš NMA gauta parama leidžia tobulinti bei plėsti ūkio veiklą, diegti modernias technologijas. Ūkio šeimininkas M. Laukaitis teigė, kad turi dar daug planų ūkio plėtrai ir tikisi juos sėkmingai įgyvendinti.
 
NMA darbuotojai turėjo daug klausimų, į kuriuos ūkininkai labai išsamiai atsakė bei dalijosi gerąja ūkininkavimo patirtimi. Visų šių vizitų metu gauta daug naudingos praktinės informacijos ir įžvalgų, padėsiančių sėkmingiau ir efektyviau administruoti ES paramą.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2021 m. spalio 1 d. 13:33