NMA darbuotojai lankėsi uogininkystės ūkyje
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.08.04

NMA darbuotojai lankėsi uogininkystės ūkyje

NMA darbuotojai lankėsi uogininkystės ūkyje
Rugpjūčio 3 d. NMA darbuotojai, tęsdami išvažiuojamųjų renginių ciklą „NMA darbuotojai arčiau paramos gavėjų“, lankėsi Ukmergės rajone įsikūrusiame Mindaugo ir Genovaitės Sakalauskų ekologiniame uogininkystės-sodininkystės ūkyje.
 
Ūkininkauti Genovaitė ir Mindaugas pradėjo 2003 m., pasodinę 2 ha aviečių ir 10 ha serbentų. Pasak ūkininkų, uogininkystė sudėtinga tuo, kad atsiperka tik po 4–5 m. darbo, o ką jau kalbėti apie gamtos sąlygų įtaką derliaus dydžiui. Nepaisant su ūkininkavimu susijusių sunkumų, šiandieną jau 14 ha siekiantis Sakalauskų ūkis apsodintas braškėmis, avietėmis, įvairių rūšių serbentais bei šparagais.
 
Uogas ūkininkai dažniausiai renka rankomis, tik juoduosius serbentus skina specialiai tam pritaikytu uogų skynimo kombainu, kuris įsigytas už Europos Sąjungos paramos lėšas.
 
Ūkininkai, pasinaudoję Europos Sąjungos parama žemės ūkiui, pirko ne tik kombainą, bet įsirengė ir vandens gręžinio šulinį, įsigijo sodo purkštuvą, vaisių ir uogų pertrynimo mechanizmą, virimo katilą, sodo traktorius, vėjapjovę, vielos tinklą su stulpais ir įtempikliais bei kitą reikalingą ūkiui įrangą.
 
Genutė Sakalauskienė teigė, kad, pradėjus užsiimti uogininkyste, svarbiausia atrasti  būdus, kaip bus realizuojama produkcija. Tuo tikslu už paramos lėšas įsigytas automobilis su autoparduotuvės įranga yra nemaža paspirtis  juo, pilnu ponios Genutės virtų uogienių bei šviežių kvepiančių uogų, savaitgaliais vykstama į turgų.
 
Susitikime su NMA darbuotojais buvo aptarti ne tik specifiniai ūkio veiklos klausimai, bet ir su paramos administravimu susijusi problematika.
 
Toks mokomasis vizitas, kai NMA darbuotojai susipažįsta su ūkio veikla, aptaria su paramos administravimu susijusius klausimus, jau trečias šiais metais.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. rugpjūčio 5 d. 08:50