NMA darbuotojai lankėsi švelniakailių žvėrelių fermoje
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.07.25

NMA darbuotojai lankėsi švelniakailių žvėrelių fermoje

NMA darbuotojai lankėsi švelniakailių žvėrelių fermoje
Liepos 21 d. NMA darbuotojai, tęsdami renginių ciklą „NMA darbuotojai – arčiau paramos gavėjų“, lankėsi Kauno rajone įsikūrusioje akcinės bendrovės Vilkijos ūkis švelniakailių žvėrelių fermoje.
 
AB Vilkijos ūkis įsteigta prieš 20 metų, bendrovei priklauso žvėrelių fermos, esančios Panevėžio ir Jonavos rajonuose. Modernizavęs visas tris veiklos sritis – žvėrelių auginimą, pašarų ruošimą ir kailių apdorojimą – ūkis dabar yra vienas stambiausių kailių tiekėjų Europoje.
 
Parama naudotis bendrovė pradėjo dar 2004 m. Už gautas paramos lėšas buvo įsigyti narveliai su įdėklais audinių jaunikliams, audinių kailių lupimo mašinos, audinių kailių riebalinimo mašinos, audinių kailių būgnai, šėrimo mašinos ir kita technika.
 
2011 m. Vilkijos ūkis kreipėsi paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ pirmąją veiklos sritį. Už paramos lėšas ūkis įsirengė mėšlides.
 
Šiuo finansiniu laikotarpiu AB Vilkijos ūkis kreipėsi paramos pagal priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.
 
Apsilankę Vilkijos ūkyje NMA darbuotojai turėjo galimybę susipažinti su audinių auginimo, narvų įrengimo, kailio apdirbimo, produkcijos paruošimo parduoti bei pašarų gamybos technologijomis. Susitikime pristatyta ūkio kūrimosi istorija, aptarti su paramos administravimu susiję klausimai.
 
Renginių ciklas „NMA darbuotojai – arčiau paramos gavėjų“ organizuojamas siekiant kelti darbuotojų kompetenciją ir suteikti jiems praktinių žinių apie ūkių veiklos specifiką. Vizitų metu aptariami su paramos administravimu susiję klausimai, diskutuojama, kaip būtų galima pagerinti su projektų vertinimu ir administravimu susijusius procesus.
 
Dėkojame socialiniams partneriams už pagalbą organizuojant šiuos praktinius renginius.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. liepos 25 d. 14:59