NMA dalyvavo tarptautinio projekto atidaryme Graikijoje
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.05.13

NMA dalyvavo tarptautinio projekto atidaryme Graikijoje

NMA dalyvavo tarptautinio projekto atidaryme Graikijoje
Praėjusią savaitę, gegužės 5–6 d. Salonikuose (Graikija) vyko pagal „Horizon 2020“ programą laimėto tarptautinio projekto „Personalizuotos viešosios paslaugos, užtikrinančios BŽŪP įgyvendinimą“ atidarymas.
 
Projekto tikslai – plėtoti valstybės institucijų bei viešąsias paslaugas, sudaryti sąlygas žemės ūkio konsultantams ir projektų vykdytojams pakartotinai panaudoti atvirus ir naudotojų sukurtus duomenis, išbandyti paslaugas gamybinėje aplinkoje bei įvertinti siūlomų paslaugų praktiškumą ir efektyvumą. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), prisidėdama prie projekto įgyvendinimo, su partneriais iš kitų šalių kurs  ūkininkams skirtą elektroninę platformą, kuri padės sklandžiau įgyvendinti Bendrąją žemės ūkio politiką.
 
Atidarymo susitikime be kitų 11 projekto partnerių dalyvavo ir NMA atstovai, kurie pristatė galimas projekto rezultatų testavimo vykdymo struktūras, numatomą ūkininkų atrankos procesą, bendradarbiavimo su susijusiomis  institucijomis svarbą įgyvendinant projektą. Taip pat buvo pristatyta NMA veikla. Renginio dalyvius nustebino aukšti klientų pasitenkinimo agentūros paslaugomis rodikliai, diegiamos veiklos naujovės, paslaugų elektronizavimo lygis, tarptautinio bendradarbiavimo iniciatyvos ir kt. Buvo užduotas ne vienas papildomas klausimas. Lietuvos atstovai pažymėjo, jog tikimasi, kad šis projektas prisidės prie tolimesnio administravimo kaštų mažinimo.
 
Projekto partneriai iš Ispanijos, Graikijos, Serbijos bei Didžiosios Britanijos taip pat pristatė savo organizacijas bei pagrindines jų atliekamas funkcijas. Kartu buvo aptarti darbo paketų preliminarūs įgyvendinimo planai artimiausiems 6 mėnesiams, identifikuotos pirminės veiklos, kurias turi atlikti veiklas įgyvendinančios projekto partnerės. 
 
Renginio metu projekto partneriai taip pat pristatė savo lūkesčius kuriamam produktui, diskutavo, kokias konkrečiai funkcijas jis turi atlikti ūkininko, agentūros, konsultantų lygmenimis.
 
Projektas bus įgyvendinamas iki 2018 m. pabaigos.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. gegužės 16 d. 15:53