NMA dalinasi patirtimi Baltijos šalių ir Lenkijos mokėjimo agentūrų konferencijoje
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2023.09.15

NMA dalinasi patirtimi Baltijos šalių ir Lenkijos mokėjimo agentūrų konferencijoje

NMA dalinasi patirtimi Baltijos šalių ir Lenkijos mokėjimo agentūrų konferencijoje
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) dalyvauja jau 22 kartą Rygoje vykstančioje Baltijos šalių ir Lenkijos mokėjimo agentūrų konferencijoje, kurioje dalinamasi gerąja patirtimi apie automatinės laukų nuolatinio stebėjimo sistemos (ALNSIS) naudojimą, diskutuojama apie išmokas už plotus ir kitas temas, taip pat pristatomos dirbtinio intelekto įrankių naudojimo galimybės mokėjimo agentūrose.
 
Vykstančioje konferencijoje Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos mokėjimo agentūrų atstovai dalinasi gerąja patirtimi bei rezultatais atliekant nuotolines patikras naudojantis ALNSIS, kuri padeda sumažinti patikrų vietoje skaičių, leidžia nustatyti imituojančius ūkininkavimą ir išmokas skirti tik tikriesiems ūkininkams bei iš anksto informuoti ūkininkus apie dar neįvykdytus įsipareigojimus.
 
Konferencijoje diskutuojama ir kitomis aktualiomis temomis: išmokas už plotus, ekoschemas, daugiamečių pievų santykio palaikymą, kaimo plėtros investicines priemones, duomenų rinkimą, analizę ir kt.
 
Konferencijos metu NMA direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Tomas Orlickas skaitė pranešimą apie NMA naudojamus ir planuojamus naudoti dirbtinio intelekto įrankius, kurie leidžia klientams dar greičiau ir paprasčiau suteikti visą reikiamą informaciją, atlikti patikrinimus bei administruoti paramą.
 
NMA klientai jau turi galimybę naudotis net keliomis dirbtinio intelekto dėka veikiančiomis paslaugomis: ALNSIS,  bet kuriuo paros metu gali įsijungti NMA radiją ir išgirsti mūsų kolegų robotų pristatomą aktualiausią informaciją, konsultuotis su robotais pasirinkus skiltį „Konsultuoja NMA robotai“, svetainėje išvysti „Midjourney“ dirbtinio intelekto sukurtus piešinius. NMA jau naudoja ir planuoja dar labiau plėsti dirbtinio intelekto „ChatGPT“ panaudojimo komunikacijos bei paraiškų administravimo srityje galimybes.  
 
Diskusijos apie aktualiausius klausimus ir technologinius sprendimus, susijusius su paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimu, padeda tobulinti paramos administravimo procesą ir mokėjimo agentūrų veiklą.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2023 m. rugsėjo 15 d. 08:56