NMA atstovai dalijosi patirtimi Lenkijoje
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.05.27

NMA atstovai dalijosi patirtimi Lenkijoje

NMA atstovai dalijosi patirtimi Lenkijoje
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atstovai gegužės 24–25 dienomis lankėsi Lenkijos žemės ūkio restruktūrizavimo ir modernizavimo agentūroje, kurioje aptarė paramos administravimo sistemą ir naujajam 2023–2027 m. programiniam laikotarpiui įgyvendinti būtinus atlikti pasiruošimo darbus.
 
Vizito metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas diskusijoms apie veiksmus, kurie padėtų supaprastinti paramos administravimo procesus, sumažintų administracinę naštą NMA klientams ir darbuotojams. Aptartas pasirengimas naujajai 2023–2027 m. finansinei perspektyvai, didelį dėmesį skiriant „LEADER“ principui ir Sumaniųjų kaimų projektams.
 
Lenkijos agentūra pasidalino patirtimi, kaip prisitaikyti prie kintančios ekonominės situacijos ir padėti sumažinti neigiamą poveikį paramos gavėjams.
 
NMA atstovai po šio vizito pateiks administravimo procesų bei teisyno tobulinimo pasiūlymus, kuriuos įgyvendinus būtų supaprastintas paramos administravimas, paramos gavėjai lengviau įveiktų projektų įgyvendinimo bei veiklos vykdymo iššūkius, kylančius dėl pasikeitusios ekonominės situacijos. Pažymėtina, kad daugumą šių pasiūlymų bus galima įgyvendinti tik atlikus kelių teisės aktų keitimus.
 
Bendradarbiavimas su Lenkijos agentūra, vykstantis nuo 2016 m., bus tęsiamas ir ateityje.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. gegužės 27 d. 08:16