„NMA agro“ programėlė pristatyta GIS konferencijoje
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.05.06

„NMA agro“ programėlė pristatyta GIS konferencijoje

„NMA agro“ programėlė pristatyta GIS konferencijoje
Gegužės 5–6 dienomis vyko Lietuvos Esri geoinformacinių sistemų (GIS) naudotojų konferencija, kurioje buvo skaitomas pranešimas apie „NMA agro“ mobiliąją programėlę.
 
Lietuvos Esri naudotojų konferencija – tai didžiausias Lietuvos GIS bendruomenės renginys, kuriame pristatomos Esri technologinės naujovės ir geriausios GIS naudotojų patirtys. Vienas geriausių naudojimo pavyzdžių Lietuvos organizacijose yra Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) sukurta ir naudojama mobilioji programėlė „NMA agro“. Šiuo metu „NMA agro“ programėle aktyviai naudojasi apie 27 tūkst. naudotojų, per programėlės veikimo laikotarpį pateikusių apie 60 tūkst. nuotraukų.
 
NMA kontrolės departamento vyr. specialistas Martynas Rimgaila pristatė pranešimą „NMA agro: mobilioji GIS programėlė, keičianti nusistovėjusius procesus“.
 
„Programėlės išskirtinumas yra praprastas naudojimas ir atviri duomenys kiekvienam naudotojui. Informacijos mainai programėlėje vyksta į abi puses: ūkininkai ir kiti naudotojai pateikia informaciją su nuotrauka iš vietos ir nemokamai gali naudotis atvirais duomenimis ar palydovine informacija“, – pranešime pažymėjo M. Rimgaila. 
 
„NMA agro“ programėlė – tai inovatyvus įrankis norintiems efektyviau ūkininkauti. Ūkininkai programėlėje gali pateikti pranešimus apie įvykdytas veiklas su nuotraukomis, kurios leidžia NMA deklaruotų pasėlių, renginių, investicinių projektų patikrinimus atlikti nuotoliniu būdu – tai ūkininkų ir NMA resursų taupymas. Programėlėje yra ES programos „Copernicus“ Sentinel palydoviniai duomenys, atnaujinami kas 5 dienas, kurie teikia augmenijos indekso (streso) duomenis, todėl ūkininkai gali stebėti pasėlių būklę, sudaryti tikslesnius tręšimo ir laistymo planus, tiksliau prognozuoti būsimą derlių ir jo kokybę.
 
Atsisiųsti programėlę galite išmaniųjų telefonų „Google Play“ ir „App Store“ mobiliųjų programėlių parduotuvėse. Daugiau apie „NMA agro“ programėlę galite sužinoti svetainėje www.nmaagro.lt.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. gegužės 6 d. 14:41