Netrukus ūkininkus pasieks 20 mln. eurų susietosios paramos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2019.03.01

Netrukus ūkininkus pasieks 20 mln. eurų susietosios paramos

Netrukus ūkininkus pasieks 20 mln. eurų susietosios paramos
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkams pradeda mokėti susietąją paramą už 2018 m. laikytus mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas. Išmokos didžiąją daugumą gyvulių laikytojų pasieks pirmosiomis kovo dienomis.
 
NMA per pirmąsias kovo dienas ūkininkų sąskaitas papildys 20,2 mln. Eur parama. Didžioji šių lėšų dalis – 19,4 mln. Eur, bus išmokėta kovo 4 d. Iš viso per dvi dienas išmokų už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas sulauks 29,7 tūkst. (98 proc.) ūkininkų.
 
Nors pagal teisės aktus išmokų mokėjimo termino pabaiga – š. m. birželio 30 d., NMA, kaip ir ankstesniais metais, susietąją paramą už mėsinius gyvūnus išmokės anksčiau, jei tik pareiškėjai atitiks paramos reikalavimus.
 
Primename, kad susietoji parama už gyvulius mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius 60 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. Gyvuliai  turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR)  ne vėliau kaip iki 2018 m. spalio 31 d. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai turėjo būti ne jaunesni kaip 12 mėn. amžiaus. Su 2018 m. paramos už gyvulius dydžiais galima susipažinti čia.
 
Sužinoti apie planuojamą išmokėti bei išmokėtą paramos sumą pareiškėjai gali prisijungę prie NMA informacinio portalo.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2019 m. kovo 1 d. 09:43