Nepamirškite pranešti apie posėlio sėją (patikslinta dėl el. pašto)
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.08.07

Nepamirškite pranešti apie posėlio sėją (patikslinta dėl el. pašto)

Nepamirškite pranešti apie posėlio sėją (patikslinta dėl el. pašto)
Primename, kad ūkininkai, atlikę sėją ir planuojantys išlaikyti posėlį trumpiau nei nustatyta taisyklėse, apie posėlio sėją privalo informuoti Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas.
 
Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016–2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėse nustatyta, kad posėlis sėjamas po ankstyvųjų bulvių, ankstyvųjų daržovių, javų arba rapsų derliaus nuėmimo birželio 30 d. – rugpjūčio 15 d. sėjant bent dviejų augalų rūšių sėklų mišinį. Posėlis turi būti sudygęs ir matomas lauke po pagrindinės rūšies augalų derliaus nuėmimo nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d.
 
Atkreipiame dėmesį, kad posėlį galima išlaikyti trumpiau nei nurodyta tik tokiu atveju, jei jis nepertraukiamai išlaikomas dirvoje bent 8 savaites, o pareiškėjas, kuris planuoja išlaikyti posėlį trumpiau nei iki spalio 15 d., po posėlio pasėjimo ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas  el. paštu crypt:cG9zZWxpc0BubWEubHQ=:xx informuoja NMA. Pranešime apie atliktą sėją turi  būti nurodyta:
  • pareiškėjo asmens duomenys (vardas ir pavardė, valdos numeris);
  • informacija apie sėją (kontrolinio žemės sklypo ir lauko, kuriame pareiškėjas pasėjo posėlį, numeriai; tiksli sėjos data, nuo kurios ir bus skaičiuojamas posėlio išlaikymo dirvoje terminas).
Posėlis negali būti naudojamas ganymui ir derliui ir turi būti įterptas į dirvą iki kitų metų gegužės 1 d.
 
Naudinga informacija:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. rugpjūčio 8 d. 10:50