Naujos kartos dronai pagreitina NMA patikras
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2020.09.10

Naujos kartos dronai pagreitina NMA patikras

Naujos kartos dronai pagreitina NMA patikras
Vakar Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) patikrų specialistai į deklaruotus laukus, paramos lėšomis pakeistus asbesto stogus žvalgėsi iš naujai įsigytų bepiločių skraidyklių (dronų). Vasarą įgiję reikalingą kvalifikaciją (išklausę teorijos kursą ir atlikę praktines skraidymo užduotis) NMA specialistai Širvintų r. pademonstravo bepiločių skraidyklių galimybes ir privalumus, kuriuos stebėjo ir NMA vadovybė.
 
NMA veikloje dronai buvo naudojami ir anksčiau, o praėjusių metų pabaigoje NMA įsigijo 17 naujos kartos dronų, kurie sėkmingai taikomi patikrose jau nuo šios vasaros. Naujų bepiločių skraidyklių technologijų pranašumais galėjo įsitikinti ir NMA vadovybė vakar vykusios patikros metu. Širvintų r. buvo atliktos kelių rūšių patikros – tikrinamas paramos lėšomis pakeistas stogas, taip pat buvo tikrinami uogynų laukai siekiant įsitikinti, kad pareiškėjas vykdo įsipareigojimus dėl tarpueilių šienavimo ir nudžiūvusių krūmelių pašalinimo.
 
Dronai ypač reikalingi atliekant patikras fiziškai sunkiai pasiekiamose vietose. Naudojant bepilotes skraidykles bus toliau atliekamos stogų, sunkiai privažiuojamų, prieinamų laukų – šlapynių, salų, įveisto miško, uogynų, sodų patikros. Taip pat šie prietaisai bus naudojami lokalių ortofotonuotraukų gamybai. Svarbu tai, kad naujausios technologijos ne tik palengvina tikrintojų darbą, bet ir taupo ūkininkų laiką – itin mažėja vizitų skaičius pareiškėjų ūkiuose, ūkininkai netrukdomai gali vykdyti savo kasdienius darbus.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2020 m. rugsėjo 10 d. 16:32