Nacionalinė mokėjimo agentūra stiprina savo padalinius regionuose
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2020.01.31

Nacionalinė mokėjimo agentūra stiprina savo padalinius regionuose

Nacionalinė mokėjimo agentūra stiprina savo padalinius regionuose
Baigiantis programiniam laikotarpiui vis daugiau kaimo gyventojų, ūkininkų domisi galimybėmis pasinaudoti parama. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), siekdama teikiamas paslaugas priartinti prie pareiškėjų, paramos gavėjų, stiprina teritorinių administravimo padalinių veiklą – iki šių metų pabaigos planuoja papildomai įdarbinti apie 40 specialistų.
 
NMA, kuri yra vienintelė akredituota institucija, administruojanti paramos priemones žemės ūkiui, kaimo plėtrai ir žuvininkystei, nuolat ieško naujų sprendimų, kaip patobulinti savo veiklą.
 
„Atsižvelgdama į didėjančią paramos administravimo apimtį, agentūra nori ne tik išlaikyti paraiškų vertinimo spartą bei įgyvendinamų projektų kokybę, bet ir suteikti regionams daugiau galimybių naujoms idėjoms įgyvendinti, inovatyviems projektams vystyti. Teritoriniai padaliniai yra arčiausiai pareiškėjų ir paramos gavėjų, todėl iki šių metų pabaigos juose planuojame įdarbinti apie 40 darbuotojų“, – pabrėžė NMA direktorius Aleksandras Muzikevičius.
 
Didėjantį poreikį gauti finansavimą projektams kaimo vietovėse iliustruoja statistika. Vien tik 2019 m. buvo patvirtinta daugiau kaip 5 tūkst. paraiškų pagal investicines Kaimo plėtros programos (KPP) priemones, o pagal investicines ir su plotu susijusias KPP priemones buvo išmokėta beveik 240 mln. Eur Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšų. Be to, NMA administruoja tiesiogines išmokas, žuvininkystės sektoriui skirtas paramos priemones, nacionalinę paramą.
 
2019 m. teikiamų paraiškų skaičius didėjo pagal daug KPP priemonių. Pavyzdžiui, jei 2018 m. pagal priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkininkams“ buvo pateiktos 667 paraiškos, tai 2019 m. NMA sulaukė beveik 4 kartus daugiau paraiškų (apie 2,5 tūkst.). Daugėjo paraiškų ir pagal vieną populiariausių KPP priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sričių „Parama investicijos į žemės ūkio valdas“. 2019 m. buvo pateikta 5 kartus daugiau paraiškų negu 2018 m. (nuo apie 500 paraiškų 2018 m. iki 2,3 tūkst. paraiškų 2019 m.). Taip pat daugėjo ūkininkų, norinčių pasinaudoti parama ir pagal kitas KPP priemones.
 
NMA paramą administruojantys teritoriniai padaliniai yra įsikūrę dešimtyje Lietuvos apskričių centrų – Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje, Vilniuje. 
 
NMA darbo pasiūlymus galima rasti svetainėje www.nma.lt skiltyje „Karjera“.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2020 m. sausio 31 d. 09:55