„Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės lankėsi NMA
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.08.24

„Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės lankėsi NMA

„Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės lankėsi NMA
Būsimos abiturientės, projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės, rugpjūčio 24 d. lankėsi Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA).
 
Kornelija Žilionytė iš Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ir Reda Pagojūtė iš Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos šiandien pusdieniui atvyko į NMA susipažinti iš arčiau su agentūros darbu.
 
Jaunosios viešnios turėjo galimybę įsitikinti, kad paramą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administruojanti NMA nelaiko „pinigų maišų“ po stalais – pinigai paramos gavėjams pervedami elektroniniu būdu per bankines institucijas. Iki paramos išmokėjimo vyksta ne toks ir paprastas pateiktų paraiškų administravimo procesas – paraiškų priėmimas, paraiškų vertinimas, paramos skyrimas, mokėjimo prašymų vertinimas (jei paraiška pateikta pagal investicines priemones), patikrų atlikimas. Per 170 tūkst. pareiškėjų, kasmet apie 800 mln. Eur išmokamos paramos – tai tik keli skaičiai, iliustruojantys agentūros veiklos mastą.
 
„Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės trumpos ekskursijos agentūroje metu susipažino su atskirų padalinių veikla, taip pat daugiau kaip valandą su būsimomis abiturientėmis bendravo NMA direktorius Erikas Bėrontas.
 
Kornelija, būdama Lietuvos šaulių sąjungos nare, domisi ne tik karyba, bet ir žemės ūkiu. Redos tėvai – ūkininkai, todėl moksleivė panoro iš arčiau susipažinti su žemės ūkio institucijų veikla. Tai, kad būsimoms abiturientėms NMA paliko gerą įspūdį, patvirtina jų domėjimasis įsidarbinimo galimybėmis mūsų institucijoje. „Atrodo, kad jūsų kolektyvas labai jaunatviškas, o šilta atmosfera jaučiama ne tik agentūros padaliniuose, bet ir vadovo kabinete. Čia norisi sugrįžti“, –  sakė Kornelija.
 
„Tai – didžiausias mūsų įstaigos veiklos vertinimas. Jaunimas retai meluoja, tad smagu, kad agentūra, pamatyta iš vidaus, paliko gerą įspūdį – vadinasi, keliaujame teisinga linkme, - sakė Erikas Bėrontas. – Tikiuosi, kad sugrįžti čia abiem merginoms pavyks – kaip pareiškėjoms arba kaip darbuotojoms“.
 
Primename, kad aštuntus metus iš eilės vyksta projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“, kurio metu jaunuoliams sudaroma galimybė iš arčiau susipažinti su valstybės institucijų darbu. Dėkojame agentūros viešnioms – Kornelijai Žilionytei ir Redai Pagojūtei – už šiltą bendravimą, aktyvumą bei smalsumą.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. rugpjūčio 24 d. 16:54