Medingųjų augalų mišinių įsėjimo terminai
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.04.15

Medingųjų augalų mišinių įsėjimo terminai

Medingųjų augalų mišinių įsėjimo terminai
Pareiškėjai, prisiėmę tęstinius įsipareigojimus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Medingųjų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje“, turėtų neužmiršti įsėti augalų mišinių.
 
Veiklos „Medingųjų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje“ dalyviai augalų mišinius gali įsėti balandį ir gegužę. Nespėjusieji to atlikti nurodytu laiku mišinius dar galės įsėti liepos ir rugpjūčio mėnesiais.
 
Mišinyje ne mažiau kaip trys rūšys
 
Mišinius turi sudaryti ne mažiau kaip trijų rūšių medingųjų augalų sėklos, o mišinio laukai gali būti  atskiri arba ne siauresnės kaip 6 m pločio juostos kituose laukuose. Nė viena medingųjų augalų rūšis, vertinant vizualiai, negali sudaryti daugiau kaip 70 proc. mišinio.
 
Siekiant, kad medingųjų augalų plotai būtų tolygiai paskirstyti ariamosios žemės laukuose, medinguoju mišiniu įsėjamas vienas ne didesnis kaip 0,5 ha laukas 10 ha ariamosios žemės plote. Todėl bendras paraiškoje deklaruotas ariamosios žemės plotas turėtų būti ne mažesnis kaip 20 ha.
 
Jeigu medingųjų augalų mišinio lauko ar juostos visas plotas vienoje vietoje yra 0,1 ha, toks laukas įsėjamas 2 ha ariamosios žemės plote.
 
Tęsiantys šią veiklą pareiškėjai turėtų prisiminti, jog medingųjų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje kasmet gali būti įsėjami skirtinguose laukuose, tačiau būtina išlaikyti tokį pat bendrą pagal veiklos reikalavimus tvarkomų naudmenų plotą.
 
Bendras plotas – ne mažesnis kaip 1 ha
 
Bendras paramai skirti tinkamas žemės ūkio naudmenų ir kitas plotas, už kurį mokama kompensacinė išmoka pagal programas „Kraštovaizdžio tvarkymas“ ir „Ekologinis ūkininkavimas“, turi būti ne mažesnis kaip 1 ha.
 
Jeigu pareiškėjas dalyvauja tik vienoje programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veikloje „Medingųjų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje“, pagal šią veiklą tinkamas paramai skirti plotas turi būti  ne mažesnis negu 1 ha.
 
Nenaudoti pesticidų, trąšų
 
Paramos gavėjai medingųjų augalų juostose ar laukuose įsipareigoja nenaudoti pesticidų, trąšų ir kalkių. Piktžoles šiuose plotuose galima tik ravėti. Taip pat medingųjų augalų plotai negali būti naudojami kaip prievažos, apsisukimo ar sandėliavimo vietos.
 
Daugiau informacijos apie pareiškėjams keliamus reikalavimus pagal veiklą „Medingųjų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje“ galima rasti čia.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2015 m. balandžio 15 d. 12:04