Lietuvoje pirmą kartą vyks tarptautinė Panta Rhei konferencija
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2012.05.02

Lietuvoje pirmą kartą vyks tarptautinė Panta Rhei konferencija

Lietuvoje pirmą kartą vyks tarptautinė Panta Rhei konferencija
Šiandien Vilniuje prasideda tarptautinė Panta Rhei konferencija, kuri tęsis iki gegužės 4 d. Konferencijoje dalyvaus atstovai iš visų Europos Sąjungos (ES) šalių narių ir šalių kandidačių, taip pat Europos Komisijos bei Europos audito rūmų atstovai. Renginio atidarymo metu sveikinimo žodį tars žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.
 
Panta Rhei – tai ES šalių narių mokėjimo agentūrų informacinių technologijų atstovus vienijanti asociacija. Jos inicijuojamos konferencijos vyksta kas pusę metų vis kitoje šalyje. Šių renginių tikslas – stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą bei keistis naudinga patirtimi informacinių technologijų srityje tarp mokėjimo agentūrų, tokiu būdu gerinant Europos bendrosios žemės ūkio politikos įgyvendinimą. Lietuvoje tokio pobūdžio renginys vyks pirmą kartą.
 
Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) organizuojamos konferencijos tema – „Žaliosios“ informacinės technologijos“. Ši tema pasirinkta atsižvelgiant į NMA iniciatyvą tausoti mus supančią aplinką. To yra siekiama įgyvendinant aplinkai draugiškas naujoves, pavyzdžiui: naudoti perdirbtą popierių, vykdyti „žaliuosius“ viešuosius pirkimus, įgyvendinti popieriaus naudojimą mažinančius projektus, diegti virtualias darbo vietas, pasižyminčias mažesnėmis energijos sąnaudomis, ir pan. Taigi, visa organizacijos filosofija yra orientuojama į aplinkos puoselėjimą, tad ir konferencijos metu bus dalijamasi patirtimi, susijusia su „žaliosiomis“ informacinėmis technologijomis bei jų diegimu. Taip pat bus aptarti daugeliui mokėjimo agentūrų aktualūs klausimai, kylantys administruojant ES paramą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai. Kaip visuomet, ypač didelis dėmesys bus skiriamas informacinių technologijų inovacijoms ir plėtrai, jų saugumo, patikimumo užtikrinimo, pritaikymo naujiems reikalavimams ir kt. klausimams.
 
Tai bus jau 41-oji tarptautinė Panta Rhei konferencija, kurioje dalyvaus daugiau kaip 100 užsienio svečių. 40-oji jubiliejinė konferencija įvyko 2011 m. spalio 19–21 d. Maltoje. Jos metu vadovavimą Panta Rhei asociacijai perėmė Kipras. Todėl šiandien Vilniuje vyksiančią konferenciją NMA rengia kartu su Kipro mokėjimo agentūros atstovais ir yra dėkinga jiems už glaudų bendradarbiavimą. Tikimasi, kad abipusių pastangų dėka pirmą kartą mūsų šalyje organizuojama Panta Rhei konferencija vyks sklandžiai ir patenkins dalyvių lūkesčius.
 
Konferencijos programą galite rasti čia.
 
Išsamesnės informacijos apie Panta Rhei konferenciją Lietuvoje teirautis crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOmFpc3RlLm1pbGVpa2FpdGVAbm1hLmx0Ij5haXN0ZS5taWxlaWthaXRlQG5tYS5sdDwvYT4=:xx, tel. 8 618 79 776
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. rugpjūčio 27 d. 14:56