Lietuva pasirengusi įdiegti laukų stebėjimo sistemą
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2020.02.20

Lietuva pasirengusi įdiegti laukų stebėjimo sistemą

Lietuva pasirengusi įdiegti laukų stebėjimo sistemą
Vasario 20 d. į Vilnių atvykusi Europos Komisijos (EK) Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato (DG Agri) delegacija lankėsi Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) ir Žemės ūkio ministerijoje. Susitikimo metu NMA pristatė atliktus darbus diegiant laukų nuolatinės stebėsenos informacinę sistemą Lietuvoje. Planuojama, kad naujoji sistema pradės veikti mūsų šalyje po kelerių metų.
 
Lietuva – viena pirmųjų valstybių Europos Sąjungoje (ES), išreiškusi iniciatyvą stebėti laukų agrarinę būklę naudojant palydovinius vaizdus. NMA jau antrus metus vykdo pasirengimo darbus diegiant laukų automatinės nuolatinės stebėsenos informacinę sistemą (ALNSIS). Planuojama, kad visa apimtimi naujoji stebėsenos sistema pradės veikti 2022 m. ES teisės aktuose nustatyta šią sistemą įdiegti visose ES šalyse.
 
Pagrindiniai diegiamos laukų monitoringo sistemos privalumai – sumažės ne tik NMA vykdomos kontrolės kaštai, bet ir administracinė našta ūkininkams. Be to, ši nauja sistema leis atverti ES ir Lietuvos paramos administravimo ir kontrolės procesuose naudojamus duomenis, o tai užtikrins priimamų sprendimų visapusišką skaidrumą. Gautus duomenis bus galima panaudoti siekiant efektyviai valdyti ūkį, o svarbiausia, kad ūkininkams bus suteikta galimybė ištaisyti neatitikimus (apie juos jie bus informuojami iš anksto) – tai sumažins taikomų sankcijų skaičių.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2020 m. vasario 20 d. 16:35