Lietuva laimėjo ES Dvynių projektą Serbijoje
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.01.26

Lietuva laimėjo ES Dvynių projektą Serbijoje

Lietuva laimėjo ES Dvynių projektą Serbijoje
Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) pasiekė džiugi žinia – Lietuva kartu su kitomis šalimis laimėjo Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektą Serbijoje.
 
Sausio 25 dieną Serbijos finansų ministerija, atsakinga už ES Dvynių projektų koordinavimą, informavo, kad Lietuva kartu su Lenkija ir Prancūzija laimėjo ES Dvynių projektą Serbijoje „Administracinių gebėjimų stiprinimas ir pritaikymas žemės ūkio rinkų organizavimo diegimui“.
 
Dvejus metus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir NMA atstovaus Lietuvą jaunesniųjų projekto partnerių teisėmis Lenkijos, Lietuvos ir Prancūzijos konsorciume. Prancūziją projekte atstovaus šalies Žemės ūkio ir maisto ministerija ir viena iš mokėjimo agentūrų (FranceAgriMer), kurios taip pat bus jaunesnieji projekto partneriai. Lenkijos mokėjimo agentūra (ARIMR) atliks projekto vadovo vaidmenį.
  
Pagrindiniai šio projekto tikslai – stiprinti Serbijos žemės ūkio, miškų ir vandens ūkio ministerijos gebėjimus, užtikrinant žemės ūkio produkcijos augimą ir gamintojų pajamų stabilumą bei konkurencingumo didinimą, prisitaikant prie vidaus ir užsienio rinkų reikalavimų bei techninės ir technologinės pažangos žemės ūkio sektoriuje.
 
Lietuva bus atsakinga už dviejų šio Dvynių projekto komponentų įgyvendinimą: gyvūninių produktų sektoriaus stiprinimas Serbijoje pagal bendrojo žemės ūkio produktų rinkų organizavimo (BRO) reikalavimus ir BRO „horizontalioji“ politika –  sąlygų sudarymas sklandžiam rinkos intervencinių priemonių, prekybos mechanizmų veikimui Serbijoje pagal ES reikalavimus.
 
Projekto įgyvendinimo pradžia numatyta 2022 m. balandžio mėnesį. Projekto trukmė – dveji metai.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. vasario 7 d. 10:33