Laiku pranešti apie pasikeitusias KŽS ribas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.11.12

Laiku pranešti apie pasikeitusias KŽS ribas

Laiku pranešti apie pasikeitusias KŽS ribas
Pareiškėjai, kurie, pasibaigus šių metų žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimui, netinkamus paramai skirti plotus pertvarkė ir pavertė tinkamais, iki gruodžio 1 d. turėtų patikslinti kontrolinių žemės sklypų (KŽS) ribas. 2016 m. į išmokas už tinkamus paramai tapusius plotus galės pretenduoti tik patikslinę KŽS ribas pareiškėjai.
 
Jei pasibaigus einamųjų metų deklaravimui pareiškėjai pakeitė KŽS ribas, t. y. išnaikino piktžoles, iškirto medžius, išrovė kelmus ir išvežė nupjautus medžius bei jų liekanas, sutvarkė akmenų krūvas ar kitaip sutvarkė paramai netinkamus plotus, jie turėtų iš anksto pranešti apie šiuos pasikeitimus. KŽS pasikeitimai turėtų būti nurodyti elektroniniu būdu išankstinių KŽS ribų aprašymų modulyje.
 
Taip pat šiame modulyje turi būti aprašytas ir netinkamų paramai plotų atsiradimas, pvz., pastatytas naujas pastatas, iškastas tvenkinys ir kt.
 
Aprašyti KŽS ribų pasikeitimus elektroniniu būdu gali pats pareiškėjas savarankiškai arba padedamas seniūnijos ar konsultavimo biuro darbuotojo. Tai privalu padaryti iki š. m. gruodžio 1 d.
 
Pažymėtina, kad patikslinę KŽS ribas pareiškėjai kitais metais galės pretenduoti į išmokas už pertvarkytus ir tinkamais paramai skirti tapusius plotus.
 
Naudinga informacija
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. gegužės 27 d. 23:51