Kviečiame naudotis „Pasitikėjimo linija“
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.03.30

Kviečiame naudotis „Pasitikėjimo linija“

Kviečiame naudotis „Pasitikėjimo linija“
Skaidrumas – viena iš kertinių Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) veiklos politiką formuojančių vertybių. Siekiant ją puoselėti, pasitelkiamos įvairios priemonės – nuo darbuotojų sąmoningumo ugdymo iki „Pasitikėjimo linijos“, kuri buvo sukurta kaip papildomas informacijos šaltinis paramos administravimo ir panaudojimo skaidrumui užtikrinti.
 
NMA jau tryliktus metus veikia „Pasitikėjimo linija“, padedanti užtikrinti paramos administravimo ir panaudojimo skaidrumą. „Pasitikėjimo linija“ anonimiškai galima pranešti apie galimus piktnaudžiavimo atvejus, siekiant neteisėtai pasisavinti paramos lėšas, nesąžiningą paramos gavėjų elgesį, taip pat įtarus NMA darbuotojų galimai neskaidrius veiksmus ir piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi. Nuo „Pasitikėjimo linijos“ veikimo pradžios, t. y. 2005 m. gruodžio 20 d., iki 2017 m. gruodžio 31 d. iš viso pateiktas 8 021 pranešimas.
 
Praėjusiais metais „Pasitikėjimo linija“ buvo gauti 708 pranešimai: 520 pranešimų dėl galimo piktnaudžiavimo Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės parama žemės ūkiui, kaimo plėtrai ir žuvininkystei, 19 pranešimų apie galimai neskaidrias NMA darbuotojų veikas, sukčiavimo atvejus, o 169 pranešimai – tai įvairūs klausimai, nepasitvirtinusi informacija, nesusijusi su NMA veikla, neišsami informacija. Beveik pusė 2017 m. „Pasitikėjimo linija“ gautų ir patikrintų pranešimų pasitvirtino.
 
Kviečiame visus Lietuvos gyventojus ir toliau aktyviai prisidėti prie skaidraus Lietuvos žemės ūkiui, kaimo plėtrai ir žuvininkystei skirtos paramos administravimo, informuoti NMA apie galimus piktnaudžiavimo paramos lėšomis atvejus ir pranešti apie galimai neskaidrias NMA darbuotojų veikas. Tai galima padaryti telefonu (8 5) 260 7901 arba NMA svetainėje užpildžius specialią lentelę.
 
„Pasitikėjimo linija“ teikiama informacija labai svarbi siekiant sumažinti galimybes piktnaudžiauti Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės parama. Tad prašome Jūsų pateikti kuo išsamesnę ir tikslesnę informaciją bei kuo aiškiau nusakyti galimo pažeidimo pobūdį (svarbūs anketiniai duomenys, adresai, vieta, valdos numeris ir pan.).
 
Papildomą informaciją apie „Pasitikėjimo linijos“ administravimą NMA galite rasti čia.
 
Taip pat primename, kad Jūs galite prisidėti ir prie NMA antikorupcinės aplinkos formavimo. Pasiūlymus dėl korupcijos prevencijos priemonių tobulinimo NMA galite siųsti el. paštu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnNrYWlkcnVtYXNAbm1hLmx0Ij48ZW0+c2thaWRydW1hc0BubWEubHQ8L2VtPjwvYT4=:xx.
 
Kurkime klestintį kraštą kartu!
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. kovo 30 d. 08:12