Kovo 1 d. ūkininkus pasieks 22 mln. Eur susietosios paramos už gyvulius
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2021.02.23

Kovo 1 d. ūkininkus pasieks 22 mln. Eur susietosios paramos už gyvulius

Kovo 1 d. ūkininkus pasieks 22 mln. Eur susietosios paramos už gyvulius
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kovo 1 d. ūkininkams pradeda mokėti susietąją paramą už 2020 m. laikytus mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas. Didžiąją daugumą gyvulių laikytojų parama pasieks pirmąją išmokų mokėjimo dieną.
 
Š. m. kovo 1 d. NMA ūkininkų sąskaitas papildys 22,2 mln. Eur parama. Iš viso išmokų už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas sulauks beveik 26 tūkst. ūkininkų (98 proc.).
 
Nors pagal teisės aktus išmokų mokėjimo termino pabaiga – š. m. birželio 30 d., NMA planuoja iki kovo pabaigos susietąją paramą už gyvulius išmokėti visiems pareiškėjams, atitinkantiems susietosios paramos reikalavimus.
 
Primename, kad susietoji parama už gyvulius mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius 60 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. Gyvuliai  turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR) ne vėliau kaip iki 2020 m. spalio 31 d. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai turėjo būti ne jaunesni kaip 12 mėn. amžiaus.
 
Su 2020 m. paramos už gyvulius dydžiais galima susipažinti čia.
 
Apie planuojamą išmokėti bei išmokėtą paramos sumą galima sužinoti prisijungus prie NMA informacinio portalo.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2021 m. kovo 2 d. 09:21