Kovą ūkininkus pasiekė per 50 mln. Eur išmokų
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.04.04

Kovą ūkininkus pasiekė per 50 mln. Eur išmokų

Kovą ūkininkus pasiekė per 50 mln. Eur išmokų
Nacionalinė mokėjimo agentūra kovo mėnesį ūkininkams išmokėjo 39 mln. Eur tiesioginių išmokų už 2015 m. deklaruotas žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus ir susietosios paramos už gyvulius. Gyvulininkystės sektoriaus atstovus taip pat operatyviai pasiekė beveik 4 mln. Eur nacionalinės paramos lėšų. Per 8 mln. Eur paramos sulaukė ir su plotu susijusių kaimo plėtros programų priemonių dalyviai.
 
Šių metų kovą ūkininkus pasiekusi tiesioginių išmokų suma net 29 mln. Eur didesnė, lyginant su praėjusiais metais.
 
Tiesioginių išmokų už deklaruotus plotus kovo mėnesį sulaukė daugiau kaip 47  tūkst. ūkininkų. Jiems išmokėta per 24 mln. Eur pagrindinės išmokos, išmokos už pirmuosius hektarus, žalinimo išmokos bei susietosios paramos už plotus, paramos jauniesiems ūkininkams. Likusių išmokų už 2015 m. deklaruotas žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus ūkininkai turėtų sulaukti iki balandžio pabaigos.
 
Kovo mėnesį buvo mokama ir už 2015 m. laikomus gyvulius. Per 14 mln. Eur susietosios paramos už mėsinius gyvulius pasiekė daugiau kaip 27 tūkst. ūkininkų. Numatyta, kad likusi parama už mėsinius galvijus bus išmokėta iki  balandžio pabaigos.
 
Pavasario pirmąjį mėnesį intensyviai buvo pildomos ir su plotu susijusių kaimo plėtros programų dalyvių sąskaitos. Jiems buvo išmokėta per 8 mln. Eur, iš jų daugiau kaip 1 mln. Eur papildė ekologiškai ūkininkaujančiųjų sąskaitas. Didžiąją dalį ekologinių ūkių likusi parama pasieks iki balandžio pabaigos. 
 
Taip pat daugiau kaip 1 tūkst. pareiškėjų sąskaitas pasiekė nacionalinės paramos susietoji išmoka už ėriavedes (172 tūkst. Eur). Paskutinę kovo dieną nacionalinės paramos išmokų sulaukė ir bulių laikytojai. Šiems gyvulininkystės sektoriaus atstovams išmokėta beveik 4 mln. Eur atsietosios specialiosios paramos. Netrukus atsietųjų išmokų sulauks pareiškėjai už karves žindenes (4 mln. Eur). Išmokos už gyvulius bus mokamos toliau.
 
Primename, kad išmokos už bulius mokamos jų laikytojams pagal 2010–2011 m. gautų specialiųjų išmokų už bulius skaičiaus aritmetinį vidurkį. Tuo tarpu išmokos už ėriavedes mokamos ūkininkams, kurie ne mažiau kaip 12 ėriavedžių išlaikė 100 dienų nuo 2015 m. birželio 1 d. iki 2015 m. rugsėjo 8 d., o deklaruodami žemės ūkio naudmenas ir pasėlius paraiškoje nurodė, jog prašo skirti išmoką už visas valdoje laikomas ėriavedes.
 
Didžioji dalis ūkininkų paramos už 2015 m. deklaruotas žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus ir paramos už gyvulius sulauks iki balandžio 30 d. Likusiems pareiškėjams, kurių paraiškose yra nustatyta neatitikimų ir dėl jų pareiškėjai nėra pateikę reikalingos informacijos, parama bus išmokėta iki birželio 30 d.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. balandžio 4 d. 13:39