Kokybiškų produktų gamintojai gali teikti paraiškas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.03.04

Kokybiškų produktų gamintojai gali teikti paraiškas

Kokybiškų produktų gamintojai gali teikti paraiškas
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) informuoja, kad iki š. m. kovo 31 d. renkamos paraiškos pagal Pagalbos žemės ūkio produktų gamybai skatinti teikimo taisykles.
 
Kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų gamybai skatinti skirta 15 tūkst. Eur (58 tūkst. Lt).
 
Valstybės pagalba teikiama žemės ūkio ir maisto produktų, kurių kokybė oficialiai pripažinta arba siekiama pripažinti Europos Sąjungos ar nacionaliniu lygiu, pirminei gamybai ir prekiniam paruošimui, žemės ūkio ir (arba) maisto produktų perdirbimui. Pagalba gali būti skiriama tik žmonėms vartoti skirtiems žemės ūkio ir maisto produktams.
 
Paramos lėšomis remiamas ir saugomų kilmės vietos ar geografinių nuorodų, garantuoto tradicinio gaminio, paraiškų registravimas bei išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų (IKP) specifikacijų parengimas. Taip pat atlyginamos kokybiško produkto etiketės ir (ar) prekinės pakuotės dizaino sukūrimo bei spausdinimo išlaidos.
 
Pagalbos dydis gali siekti iki 100 proc. projekto išlaidų, priklausomai nuo kompensuojamų išlaidų rūšies.
 
Į žemės ūkio produktų gamybai skatinti skirtą pagalbą gali pretenduoti pirmine gamyba ir prekiniu paruošimu besiverčiantys juridiniai asmenys, įregistruoti Juridinių asmenų registre, fiziniai asmenys – Ūkininkų ūkių registre. Taip pat paramos gali kreiptis ir asociacijos, tačiau galutiniai pagalbos gavėjai – subjektai, kurie verčiasi pirmine gamyba ir prekiniu paruošimu.
 
Užsiimantys žemės ūkio ir (arba) maisto produktų perdirbimu ir gaminantys kokybiškus žemės ūkio (arba) maisto, išskyrus žuvininkystės ir akvakultūros, produktus, taip pat gali teikti paraiškas nereikšmingai (de minimis) pagalbai gauti.
 
Atkreipiamas dėmesys, jog juridinis asmuo (ūkis) iki paraiškos pateikimo dienos savo veiklą turi vykdyti ne trumpiau kaip 1 metus bei laikytis finansinių įsipareigojimų.
 
Paraiškos ir kiti paraiškoje nurodyti privalomi pridėti dokumentai priimami NMA Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniuose paramos administravimo skyriuose pagal įmonės (fiziniams asmenims – ūkio) registracijos vietą.
 
Papildomą informaciją teikia Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Kokybės politikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Aurika Banienė, tel. (8 5) 239 1282, el. p. crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOmF1cmlrYUB6dW0ubHQiPmF1cmlrYUB6dW0ubHQ8L2E+:xx, ir NMA Tiesioginės paramos departamento Nacionalinės paramos skyriaus vyriausiasis specialistas Algis Radzevičius, tel. (8 5) 252 6815, el. p. crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOmFsZ2lzLnJhZHpldmljaXVzQG5tYS5sdCI+YWxnaXMucmFkemV2aWNpdXNAbm1hLmx0PC9hPg==:xx.
 
Naudinga informacija:
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. gegužės 27 d. 14:24