Kiaulių laikytojai kviečiami teikti paraiškas gauti paramą biologinio saugumo priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti
Kiaulių laikytojai kviečiami teikti paraiškas gauti de minimis pagalbą biologinio saugumo priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti. Paraiškos ir kiti privalomi pateikti dokumentai priimami birželio 1−30 d. savivaldybėse.
Pareiškėjams bus atlyginama iki 90 proc., bet ne daugiau kaip 900 Eur vienam pareiškėjui, biologinio saugumo priemonių įsigijimo išlaidų iš viso. Tinkamos finansuoti yra išlaidos, patirtos nuo 2020 m. sausio 1 d. iki paraiškų pateikimo dienos.
Pagalbai iš viso skiriama 400 tūkst. Eur. Jei lėšų poreikis pagal pateiktas paraiškas viršys pagalbai skirtas lėšas, kiekvienam pagalbos gavėjui apskaičiuota pagalbos suma bus mažinama proporcingai trūkstamų lėšų kiekiui, tačiau ne daugiau nei 40 proc.
Paraiškų priėmimo laikotarpiu pareiškėjus prašome kreiptis į savivaldybės administraciją pagal fizinio asmens gyvenamąją vietą arba juridinio asmens buveinės adresą ir pateikti šiuos dokumentus:
asmens tapatybės patvirtinimo dokumentą, o juridinių asmenų įgaliotam asmeniui – ir atstovavimo pagrindą pagrindžiantį dokumentą;
užpildytą paraišką;
biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimui užtikrinti reikalingų priemonių įsigijimo įrodymo dokumentų originalus arba patvirtintas jų kopijas.
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) nuolat stengiasi, kad ūkininkus kuo greičiau pasiektų paramos lėšos už deklaruotus plotus bei gyvulius, todėl pareiškėjus įvairiais būdais ragina pasitikrinti, ar paraiškose nurodyti teisingi banko duomenys.
Norint pirmą kartą sertifikuoti ekologinę gamybą, reikia visų pirma susipažinti su šiam gamybos būdui keliamais reikalavimais, tada atlikti tam tikrus procedūrinius veiksmus ir pateikti nustatytus dokumentus.
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ragina pareiškėjus, vykdančius projektus, kai parama mokama kaip išmoka verslo planui įgyvendinti, teikti mokėjimo prašymus ir galutines projektų įgyvendinimo ataskaitas.