Kasmetiniai prašymai įvertinti padedant robotui
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.05.16

Kasmetiniai prašymai įvertinti padedant robotui

Kasmetiniai prašymai įvertinti padedant robotui
Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) administruoti pasitraukusių iš prekinės žemės ūkio gamybos pareiškėjų kasmetinius prašymus padėjo robotas. Naujasis agentūros darbuotojas Robis NeMigA įvertino per 3 tūkst. prašymų.
 
Paramos ankstyvam pasitraukimui iš prekinės žemės gamybos ūkininkai galėjo kreiptis 2004–2006 m. ir 2007–2013 m. paramos laikotarpiais. Metinės kompensacinės išmokos jiems mokamos įvertinus kasmetinius prašymus.
 
Šiais metais NMA jau įvertino visus pasitraukusių iš prekinės žemės gamybos ūkininkų kasmetinius prašymus, didžioji dauguma paramos gavėjų sulaukė išmokų. Prašymai nebuvo įvertinti tik tais atvejais, kai ūkininkas neatsakė į paklausimus, paveldėtojas nepateikė paveldėjimo dokumentų, paramos gavėjui buvo pritaikytos sankcijos ir pan. Todėl raginame ūkininkus skubiau atsakyti į paklausimus, atsiųsti prašomus dokumentus.
 
Kasmetinių prašymų vertinimo procesą paspartino agentūros naujasis darbuotojas Robis NeMigA. Robotas operatyviai įvertino per 3 tūkst. prašymų pagal Kaimo plėtros 2004–2006 m. plano priemonę „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“. Šio nenuilstančio darbuotojo efektyvumu abejoti neverta. Jis vienas gali atlikti 6 darbuotojų dienos darbą – įvertinti net 400 prašymų. Robio paslaugomis NMA naudosis ir toliau.
 
Primename, kad metinė kompensacinė išmoka pagal Kaimo plėtros 2004–2006 plano priemonę „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“ paramos gavėjui išmokama kasmet – 15 metų, bet ne ilgiau kaip iki ūkininkui sukaks 75 metai. Tuo tarpu pagal analogišką Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę kompensacinė išmoka mokama ne ilgiau kaip iki ūkininkui sukaks 70 metų.
 
Su naujuoju agentūros darbuotoju bus galima susipažinti gegužės 24–26 d. parodoje „LOGIN 2017“.
 
Kviečiame aplankyti NMA stendą!
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. gegužės 16 d. 16:15