Kasmetinė tarptautinė LEADER konferencija
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2013.10.31

Kasmetinė tarptautinė LEADER konferencija

Kasmetinė tarptautinė LEADER konferencija
Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras (Centras) lapkričio 14–15 d.  Birštone organizuoja tarptautinę konferenciją „Sumanūs sprendimai kaimo jaunimui“.
 
Kiekvienais metais Centras visus, susijusius su LEADER metodo įgyvendinimu, sukviečia į tarptautinę konferenciją, kurioje siekiama ne tik apžvelgti LEADER metodo įgyvendinimo eigą, panagrinėti problemas, aptarti aktualijas ir ateities perspektyvas, bet ir bandoma į LEADER metodą kaskart pažvelgti nauju žvilgsniu ir panagrinėti jo galimybes vis kitu aspektu. Šios kasmetinės konferencijos – tai galimybė atrasti naujų veiklos sričių, pasidalyti įžvalgomis, pasisemti idėjų ir naujovių. Pernai konferencijoje buvo nagrinėjama socialinio verslo tema, šiais metais tema – jaunimas.
 
Jaunimo politika – kryptinga veikla, kuria sprendžiamos jaunimo problemos ir siekiama sudaryti palankias sąlygas formuotis jauno žmogaus asmenybei bei jo integravimuisi į visuomenės gyvenimą, – Lietuvoje plėtojama jau daugiau nei dešimtmetį. Aktyviai šioje srityje dirbama ir kaimo vietovėse. Įvairios organizacijos ir institucijos, dalyvaujančios įgyvendinant LEADER metodą, imasi iniciatyvų, skirtų padėti formuotis jauno žmogaus asmenybei, didinti jaunimo integravimosi į visuomenės gyvenimą galimybes, gerinti jaunimo užimtumo galimybes, skatinti jaunimo verslumą. Vis dėlto jaunimo gyvenimo kokybės, migracijos problema kaime išlieka aštri, todėl kaimo jaunimo galimybių, užimtumo, verslumo didinimo klausimas vertas išskirtinio dėmesio – kaip faktoriaus, nuo kurio priklauso ir paties kaimo gyvybingumas. Be jaunų žmonių kaimas yra pasmerktas sunykti.
 
Konferencija „Sumanūs sprendimai kaimo jaunimui“ skirta Lietuvos ir užsienio VVG, įgyvendinančioms LEADER metodą, taip pat kaimo bendruomeninių organizacijų ir kitų kaimo vietovėse veikiančių visuomeninių organizacijų, verslo įmonių ir vietos valdžios institucijų atstovams, jau aktyviai dirbantiems ar planuojantiems įsitraukti į darbą su kaimo jaunimu.
 
Siekiant, kad ir 2014–2020 m. finansiniu laikotarpiu kaimo jaunimo situacijai gerinti VVG rengiamose vietos plėtros strategijose jaunimo klausimams būtų skiriamas ne mažesnis dėmesys, konferencijoje bus apžvelgiamos jaunimo politikos tendencijos. Taip pat bus aptariamos jaunimo iniciatyvų kaimo vietovėse, užimtumo, verslumo didinimo galimybės ir būdai, pristatomi ES finansiniai instrumentai jaunimo veikloms remti, dalijamasi jaunimo veiklos ir LEADER projektų geraisiais pavyzdžiais. Konferencijoje po pranešimų vyks darbas grupėmis. Kaip kasmet, konferencijoms dalyviams planuojamos pažintinės išvykos po gerosios patirties projektus.
 
Konferencija yra įtraukta į oficialų Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai 2013 renginių sąrašą.
Daugiau informacijos:
Simonas Pusvaškis (organizatorius), tel. (8 37) 39 83 23, el. p. crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnNpbW9uYXMucHVzdmFza2lzQHp1bS5sdCI+c2ltb25hcy5wdXN2YXNraXNAenVtLmx0PC9hPg==:xx
 
Registruotis į konferenciją galima iki spalio 31 d.
 
 
Centro informacija
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 14 d. 14:50