Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.12.29

Kaip pateikti dokumentus elektroniniu būdu

Kaip pateikti dokumentus elektroniniu būdu
Kiekvieną dieną Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) pasiekia šūsnis dokumentų. Viena jų dalis atkeliauja paštu, o kita, vis didėjanti – elektroniniu būdu. Todėl norėtume atkreipti dėmesį į dokumentų siuntimo elektroniniu būdu ypatumus.
 
Registruojami tik pasirašyti dokumentai
 
Parašu patvirtintus dokumentus elektroniniu būdu NMA galima teikti bendruoju NMA el. paštu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOmRva3VtZW50YWlAbm1hLmx0Ij5kb2t1bWVudGFpQG5tYS5sdDwvYT4=:xx. Taip siunčiant dokumentus bene svarbiausia – pateikti juos pasirašytus. Dokumentas, jei jis nepasirašytas, negali būti laikomas oficialiu dokumentu. Dokumentas be parašo neturi teisinės galios.
 
Primename, kad nepasirašytus klausimus, kaip ir anksčiau, NMA galite užduoti interneto svetainėje, užpildydami šią formą.
 
Tekstas – aiškus ir įskaitomas
 
Labai svarbu, kad dokumentai būtų pateikiami tvarkingai: lapai sudėti eilės tvarka, tekstas – įskaitomas. Tokie dokumentai bus greičiau užregistruoti, taigi ir išnagrinėti.
 
Reikėtų nepamiršti lydraščio
 
Taip pat rekomenduojama siunčiamus dokumentus teikti su lydraščiu – raštu, kuriame būtų aiškiai nurodyti pareiškėjo duomenys – vardas, pavardė / įmonės pavadinimas, fizinio / juridinio asmens kodas ir (arba) valdos Nr., projekto Nr., nurodyta, kam dokumentai skirti – parašytas struktūrinio padalinio, kuriam skirtas raštas, pavadinimas (jeigu jis klientui žinomas). Lydraštyje taip pat turėtų būti nurodyta, į kokį dokumentą atsakoma (jeigu siunčiamas atsakymas į NMA paklausimą), išvardinta, kokie dokumentai yra pateikiami, nurodytas bendras pateikiamų priedų skaičius.
 
Taip pat primename kitus svarbius techninius reikalavimus siunčiamiems el. laiškams:
  • dokumentai NMA gali būti teikiami šiais failų formatais: pdf, jpg, jpeg, png, adoc;
  • laiško (kartu su priedais) dydis neturėtų viršyti 10 MB;
  • siekiant apsisaugoti nuo kenkėjiškų programų, dokumentai neturėtų būti teikiami nuorodose.
Kai tik elektroniniu būdu pateiktas dokumentas užregistruojamas NMA, siuntėjas gauna automatinę žinutę, kuria informuojama, kad siųstas dokumentas yra gautas ir užregistruotas (su nurodytu  dokumento registracijos numeriu).
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. gruodžio 29 d. 10:28