Kaip atpažinti atvykusius į ūkius patikrų specialistus
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.07.19

Kaip atpažinti atvykusius į ūkius patikrų specialistus

Kaip atpažinti atvykusius į ūkius patikrų specialistus
Siekdami išvengti nesusipratimų ar galimų sukčiavimo atvejų, kai į ūkius atvykę asmenys prisistato esantys Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) darbuotojais, atkreipiame dėmesį į NMA Kontrolės departamento specialistų atpažinimo požymius.
 
NMA Kontrolės departamento specialistai šiuo metu vyksta į ūkius patikrinti, kaip laikomasi šienavimo ar nuganymo terminų, kaip pildomas Pievų tvarkymo darbų registracijos žurnalas, ar nušienauti sodų ir uogynų tarpueiliai, ar laikomasi pasėlių įvairinimo reikalavimo, ar tinkamai prižiūrimi melioracijos griovių šlaitai, ar žaliajame pūdyme auginami žoliniai augalai įterpti į dirvą ir t. t.
 
Pareiškėjus informuojame, kaip atpažinti patikros atlikti atvykusius agentūros specialistus. Kontrolės departamento darbuotojai, atvykę atlikti plotinių priemonių patikrų, vilki specialią NMA logotipais pažymėtą aprangą bei yra prisisegę (prisikabinę) identifikacines korteles. Darbuotojai, vykdantys investicinių bei kitų priemonių patikras vietoje, taip pat turi nustatytos formos korteles su NMA logotipu. Be to, atlikti patikrų agentūros darbuotojai atvyksta NMA logotipu pažymėtais automobiliais.
 
Nors patikros vietoje gali būti vykdomos ūkiuose iš anksto neįspėjus pareiškėjų, tačiau tikrintojai yra suinteresuoti apie patikrą informuoti, nes daugeliu atvejų reikalingi dokumentai, kuriuos turi pateikti pareiškėjas. NMA darbuotojas, pranešdamas apie numatomą atlikti patikrą, nurodo, kokie dokumentai bus tikrinami. Taip pat, jei reikia, papildomai informuoja pareiškėją dėl tinkamų sąlygų sudarymo patikrai atlikti bei apie teisės aktuose numatytas pasekmes, jei šios sąlygos nėra sudaromos (pvz., patikrinti gyvulius).
 
Kilus abejonių, kad atlikti patikrą atvyko ne NMA darbuotojas, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į atvykusio asmens aprangą, transporto priemonę, paprašyti parodyti darbuotojo pažymėjimą. Taip pat informacijos dėl vykdomų patikrų rajonuose galima kreiptis į agentūros centrinį padalinį ar teritorinį skyrių. Negavus iš NMA patvirtinimo apie atliekamą patikrą vietoje, patariama skambinti bendruoju Pagalbos telefonu 112.
 
Naudinga informacija:
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. liepos 19 d. 15:48