Kaimo bendruomenės ir jų asociacijos sulauks paramos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.09.16

Kaimo bendruomenės ir jų asociacijos sulauks paramos

Kaimo bendruomenės ir jų asociacijos sulauks paramos
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) jau pasirašė paramos sutartis su bendruomenėmis ir kaimo bendruomenių asociacijomis, kurioms bus teikiama parama pagal Žemės ūkio, maisto ir kaimo plėtros skatinimo programos priemonę „Parama kaimo bendruomenėms ir vietos veiklos grupėms“. Bendra projektams įgyvendinti skirtos paramos suma siekia 2,5 mln. litų (724 tūkst. eurų).
 
Už paramos lėšas kaimo bendruomenės galės sutvarkyti viešąsias erdves ir jas pritaikyti kaimo gyventojų poreikiams (72 projektai, 1,7 mln. litų (485 tūkst. eurų)) bei įgyvendinti verslumo projektus (35 projektai, 757 tūkst. Lt (219 tūkst. eurų)). Taip pat kaimo bendruomenių asociacijos projekto lėšomis galės sukurti ir (arba) sustiprinti techninę bazę (7 projektai, 55 tūkst. litų (16 tūkst. eurų)). Iš viso pasirašyta 114 paramos sutarčių minėtiems projektams įgyvendinti.
 
Valstybės biudžeto lėšomis kompensuojama iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
 
Atkreipiame dėmesį, kad iki pirkimų procedūros pradžios paramos gavėjai su NMA teritoriniu skyriumi turi suderinti prekių, paslaugų ir darbų, susijusių su projekto įgyvendinimu, pirkimo dokumentus.
 
Projektai turi būti įgyvendinti ir mokėjimo prašymai pateikti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo paramos sutarties pasirašymo dienos.
 
Paramos gavėjai, gavę paramą verslumo projektui, per 12 mėnesių nuo mokėjimo prašymo pateikimo turi pradėti vykdyti projekto paraiškoje numatytą veiklą ir pateikti NMA veiklos rezultatų ataskaitą.
 
Daugiau apie paramą kaimo bendruomenių ir kaimo bendruomenių asociacijų veiklai remti galite sužinoti čia.
 
Naudinga informacija:
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugsėjo 17 d. 08:15