Kada galima dar kartą teikti paraišką?
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2021.02.02

Kada galima dar kartą teikti paraišką?

Kada galima dar kartą teikti paraišką?
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai, bendraudami su pareiškėjais ir paramos gavėjais, dažnai išgirsta klausimų, kada projektus vykdantys NMA klientai gali dar kartą teikti paraišką dėl paramos kitam projektui. Informuojame, jog dėl to nereikia laukti įsipareigojimų, susijusių su vykdomu projektu, pabaigos.
 
Paraiškos dėl paramos kitam projektui NMA negali būti teikiamos, kol vykdomas projektas nėra įgyvendintas – nepasibaigęs projekto įgyvendinimo laikotarpis, t. y. NMA nepateiktas paskutinis vykdomo projekto mokėjimo prašymas ir galutinė projekto įgyvendinimo ataskaita.
 
Projekto kontrolės laikotarpiu paramos gavėjas jau gali teikti paraišką dar kartą pagal tą pačią ar kitą priemonę. Taigi paramos gavėjas, norintis pakartotinai teikti paraišką gauti paramą, neturi laukti savo įsipareigojimų pabaigos, t. y. kol baigsis projekto kontrolės laikotarpis, kuris, priklausomai nuo priemonei taikomų įgyvendinimo taisyklių, trunka iki 5 metų nuo paskutinio paramos išmokėjimo dienos.
 
Pažymėtina, kad atskiri reikalavimai nustatomi konkrečiose taisyklėse. Taigi reikia įvertinti dvejas taisykles – tas, pagal kurias yra įgyvendinamas projektas, ir tas, pagal kurias ketinama teikti naują paraišką. Paraišką rekomenduojame teikti įvertinus įgyvendinimo taisyklėse nustatytus reikalavimus ir savo galimybes.
 
Naudinga informacija
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2021 m. vasario 2 d. 07:29