Kad šaukštas deguto medaus statinės nepagadintų
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.12.09

Kad šaukštas deguto medaus statinės nepagadintų

Kad šaukštas deguto medaus statinės nepagadintų
Šiandien, gruodžio 9 d., minime Tarptautinę antikorupcijos dieną. Skaidriai teikti kokybiškas paslaugas, atitinkančias kliento lūkesčius – vienas iš pagrindinių mūsų institucijos tikslų.
 
Artėjant šventėms pasitaiko atvejų, kai Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) klientai, norėdami padėkoti už malonų, profesionalų ir kultūringą bendravimą ar produktyvų bendradarbiavimą, atsidėkodami bando palikti šokolado, medaus, vaisių ir pan. Net jei ir už teisėtą darbuotojo veikimą siūlomas ar priimamas toks atlygis, tokios padėkos ar dovanos pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus prilyginamos kyšiui.
 
NMA yra įdiegta Europos Sąjungos viešajame sektoriuje propaguojama „nulinė dovanų politika“. Tai reiškia, kad institucija vadovaujasi nuostata, jog nepriimamos jokios dovanos už atliktą ar atliekamą darbą, o klientai, norintys atsidėkoti būtent už puikų darbuotojų darbą, skatinami siūlomas gėrybes atiduoti vargstantiems senyvo amžiaus žmonėms, sunkiai besiverčiančioms šeimoms ar paaukoti labdarai.
 
Asmenys, kurie nori nuoširdžiai padėkoti NMA darbuotojams už atliktą darbą, gali užpildyti Asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketą, ją galima rasti NMA padaliniuose bei interneto svetainės skiltyje „Asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa“.
 
Išskirtiniais atvejais, kai nepavyksta grąžinti gautų „dovanų“, jos paaukojamos labdaros organizacijoms arba tiesiog sunaikinamos / išmetamos.
 
Dažnai žmonės valstybės tarnyboje dirbančiam asmeniui duoda „dovanas“ nepiktybiškai, nežinodami ir nesuprasdami pasekmių bei atsakomybės, todėl visus skatintume neteikti jokių dovanų NMA darbuotojams ir neversti jų ar savęs jaustis nepatogiai.
 
Žmogaus gebėjimas duoti ar imti papildomą neteisėtą atlygį priklauso nuo jo moralės, auklėjimo, patirties ir teisės aktų nepaisymo lygio. Galima pasidžiaugti, kad netolerancija korupcijai auga. Pagal antikorupcinių tyrimų rezultatus per pastaruosius 10 metų Lietuvoje dvigubai padaugėjo žmonių, kurie neduotų kyšio, nes tai prieštarauja jų įsitikinimams.
 
Antikorupcijos dienos proga bei ruošiantis Šv. Kalėdoms norime visus paraginti elgtis garbingai, nedovanoti NMA darbuotojams „dovanų“, kurios netaptų šaukštu deguto medaus statinaitėje. Norintys išreikšti dėkingumą, gali parašyti atsiliepimus apie mūsų darbuotojus.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2015 m. gruodžio 9 d. 09:18