Juodkalnijoje – tarptautinio projekto pristatymas visuomenei
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2013.09.26

Juodkalnijoje – tarptautinio projekto pristatymas visuomenei

Juodkalnijoje – tarptautinio projekto pristatymas visuomenei
Šią savaitę Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje įvyko oficialus Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos lėšomis finansuojamo projekto „Parama kaimo plėtros programai pagal IPARD“ pristatymas visuomenės ir žiniasklaidos atstovams. Šiame projekte dalyvauja ir Lietuva, atstovaujama Nacionalinės mokėjimo agentūros.
 
2012 m. konsorciumo, sudaryto iš Olandijos, Lietuvos ir Estijos, parengtas pasiūlymas buvo pripažintas tinkamiausiu įgyvendinti vieno milijono eurų vertės projektą, kurio metu numatyta perduoti ES šalių narių patirtį Juodkalnijai, siekiančiai gauti paramą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai pagal IPARD programą.
 
Šių metų vasarą pradėjus projekto įgyvendinimo darbus, Podgoricoje jau apsilankė pirmieji ekspertai iš Lietuvos, kurie suteikė konsultacijas pasirengimo akreditacijai, reikiamų procedūrų rengimo, visuomenės informavimo kampanijos organizavimo ir kitais klausimais. Numatoma, kad projektas truks 18 mėnesių, o prie jo įgyvendinimo prisidės daugiau kaip 30 skirtingų sričių specialistų iš Olandijos, Lietuvos ir Estijos.
 
Tarptautiniame projekte dalyvaujanti Nacionalinė mokėjimo agentūra tikisi pasidalyti jau įgyta paramos administravimo patirtimi. 2002–2006 m. Lietuva sėkmingai įsisavino prieš įstojant į Europos Sąjungą suteiktą SAPARD paramą, viršijusią 577 mln. litų.
 
Šiuo metu Nacionalinė mokėjimo agentūra administruoja daugiau kaip 200 paramos priemonių ir veiklos sričių, o išmokėtos paramos suma vien 2012 m. viršijo 2,4 mlrd. litų.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 18 d. 09:57