Jauniesiems kolegoms – apie verslo galimybes kaime
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.05.31

Jauniesiems kolegoms – apie verslo galimybes kaime

Jauniesiems kolegoms – apie verslo galimybes kaime
Tai, kad populiarus ir gausiai lankomas pramogų kompleksas „Dubingiai Diamond Resort“ buvo kuriamas panaudojant kaimo plėtros programos paramos lėšas, žinoma ne kiekvienam. Gegužės 30 d. Pabradės „Ryto“ gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę ne tik aplankyti paramos lėšomis įgyvendintą projektą „Dubingių žirgyno įkūrimas“, bet ir susipažinti su verslo galimybėmis kaime.
 
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) jau penktus metus dalyvauja jaunimo iniciatyvoje „būsiu_“ (ankstesnis pavadinimas – „Kam to reikia?!”). Viena iš iniciatyvos veiklų – Jaunojo kolegos savaitė. Jos metu ne kartą moksleiviai, atvykę į agentūrą, turėjo galimybę pasimatuoti būsimą profesiją. Tuo tarpu šiais metais NMA pasirinko kiek kitokį bendravimo su jaunaisiais kolegomis būdą – nuspręsta pakviesti moksleivius apžiūrėti paramos lėšomis įgyvendintą projektą.
 
NMA atstovai Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos moksleivius pasitiko įgyvendinto projekto „Dubingių žirgyno įkūrimas“ vietoje Molėtų r. Jaunieji kolegos turėjo galimybę įsitikinti, kad paramos lėšos suteikia didelį postūmį tolesniam projekto vystymui, kad sėkmingai panaudota pusės milijono eurų parama, investuota į šią unikalią netoli Žalktynės kaimelio gamtos apsuptyje įsikūrusią vietą, sutraukia gausų lankytojų būrį. 
 
Taip pat vienuoliktos klasės moksleiviai buvo susipažindinti su NMA veikla bei galimybėmis kreiptis dėl paramos verslui kaime pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą. Viktorinos metu jie spėjo, kokios investicijos gali būti finansuojamos programos lėšomis.
 
Be to, buvo sudaryta galimybė savo akimis įsitikinti, kad šiuolaikinės technologijos sparčiai skverbiasi ir į žemės ūkį: NMA Kokybės skyriaus atstovas pademonstravo atliekant patikras naudojamus modernius ploto matavimo prietaisus, pakilusio drono nufilmuotus vaizdus, kuriais remiantis nustatoma tikrinamų laukų agrarinė būklė.
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. birželio 2 d. 09:25