Jau išmokėta dalis išimtinės paramos kiaulių laikytojams
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.05.30

Jau išmokėta dalis išimtinės paramos kiaulių laikytojams

Jau išmokėta dalis išimtinės paramos kiaulių laikytojams
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) jau išmokėjo dalį išimtinės paramos kiaulių laikytojams. Paramą gaus 33 kiaulių laikytojai, pateikę paraiškas gegužės 9–17 dienomis, į jų sąskaitas jau pervesta 1,89 mln. Eur.
 
Per paraiškų pagal Išimtines sureguliavimo pagalbos kiaulių laikytojams administravimo taisykles surinkimo laikotarpį buvo pateiktos 35 paraiškos. 33 paraiškos įvertintos teigiamai, 2 paraiškos – neigiamai.
 
Kiaulių laikytojams už 2022 m. kovo 31 d. – balandžio 30 d. turėtas kiaules jau išmokėta 1,89 mln. Eur paramos ir kitą savaitę jų sąskaitas papildys dar 1,71 mln. Eur.
 
Kita paramos dalis bus pradedama mokėti birželio mėn. pradžioje, kai VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras (ŽŪIKVC) pateiks duomenis apie kiaulių laikytojų gegužės 31 d. turėtas kiaules.
 
Primename, jog pagalba kiaulių laikytojams yra skiriama už 2022 m. kovo – gegužės mėn. laikotarpiu laikytas kiaules pagal ŽŪIKVC Ūkinių gyvūnų registre registruotų kiaulių skaičių, siekiant išsaugoti kiaulininkystės sektoriaus veiklos gyvybingumą, esant rinkos veikimo sutrikdymams dėl padidėjusių gamybos sąnaudų 2022 m. vasario 24 d. Rusijai pradėjus invaziją į Ukrainą. Pagalbos dydis – 10,7 Eur už 1 kiaulę.
 
Naudinga informacija
Nuotrauka iš pixabay.com
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. gegužės 30 d. 15:35