Įvyko pirmasis FNTT seminaras
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.03.23

Įvyko pirmasis FNTT seminaras

Įvyko pirmasis FNTT seminaras
Š. m. kovo 19 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko pirmasis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atstovo Rolando Šlepečio vedamas seminaras, kurio tema „Nusikalstama veika, jos samprata ir rūšys. Dažniausiai pasitaikantys sukčiavimo mechanizmai įsisavinant ES paramą“. Iš viso 2015 m. planuojama surengti 4 seminarų ciklą skirtingomis temomis.
 
Seminare NMA darbuotojai buvo supažindinti su nusikalstamos veikos samprata, požymiais, rūšimis. Susitikimo metu taip pat buvo nagrinėjami dažniausiai pasitaikantys sukčiavimo atvejai įsisavinant ES paramą, aiškinama, kaip nusikalstamą veiką atskirti nuo pažeidimų, pateikta sukčiavimo schemų pavyzdžių, į kuriuos NMA darbuotojai, vertindami paraiškas bei administruodami projektus, turėtų atkreipti daugiau dėmesio.
 
NMA, siekdama užtikrinti efektyvų ES ir valstybės biudžeto paramos lėšų įsisavinimą, su FNTT bendradarbiauja nebe pirmus metus. Glaudus dviejų institucijų bendradarbiavimas, vykdant pažeidimų prevenciją bei siekiant apsaugoti ES ir Lietuvos biudžeto finansinius interesus, itin svarbus prasidėjus naujam 2014–2020 m. programiniam laikotarpiui.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2015 m. kovo 23 d. 10:56