Įtvirtintas trijų šalių bendradarbiavimas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.08.10

Įtvirtintas trijų šalių bendradarbiavimas

Įtvirtintas trijų šalių bendradarbiavimas
Rugpjūčio 9 d. Kijeve vykusios iškilmingos ceremonijos metu Nacionalinės mokėjimo agentūros (Lietuva), Žemės ūkio restruktūrizavimo ir modernizavimo agentūros (Lenkija) ir Valstybinio ūkininkų fondo (Ukraina) vadovai pasirašė trišalę bendradarbiavimo sutartį, kuria įtvirtinta trijų šalių partnerystė.
 
Ši sutartis – reikšmingas žingsnis naujo trijų šalių bendradarbiavimo etapo link. Lietuvos ir Lenkijos institucijos bendromis pastangomis teiks visokeriopą pagalbą Ukrainos Valstybiniam ūkininkų fondui, jam įgyvendinant Europos Sąjungos keliamus teisės aktų reikalavimus ir kuriant akreditacijos kriterijus atitinkančią mokėjimo agentūrą. Kartu bus siekiama ir šalies eurointegracinių tikslų, sprendžiami Ukrainai aktualūs žemės ūkio ir kaimo plėtros klausimai.
 
„Trijų šalių ryšiai yra daugiau nei ypatingi. Panaši patirtis, geografinės sąlygos, verslo aplinka sudaro tvirtą pagrindą ilgalaikei partnerystei, kurios dėka bus toliau gerinamas visų institucijų veiklos efektyvumas, didinamas ES ir nacionalinės paramos administravimo skaidrumas,  perduodama įgyta patirtis“, – pabrėžė NMA direktorius Erikas Bėrontas.
 
Lenkijos pranešime skambėjo nuoširdus Ukrainos palaikymas bei raginimas nedvejoti visais kylančiais klausimais konsultuotis su šalies specialistais, galinčiais suteikti visokeriopą pagalbą naujoje ir dar mažai Ukrainai žinomoje srityje, juk, pasak Lenkijos atstovų, lenkų mokėjimo agentūra per metus paskirsto apie 50 mlrd. eurų paramos.
 
Ukrainos Valstybinio ūkininkų fondo direktorius Ivan Slobodianyk teigė, kad Ukraina yra pasirengusi keisti paramos žemės ūkiui struktūrą. „Tokius žingsnius yra lengviau bei patogiau žengti padedant artimoms kaimyninėms šalims“, –  mintimis dalijosi Ukrainos atstovas, išreikšdamas tikėjimą, jog Lietuvos ir Lenkijos patirtis bus labai naudinga.
 
NMA jau yra sukaupusi nemažą bendradarbiavimo su Ukrainos institucijomis patirtį. Ypač vaisingi buvo pastarieji metai: 2012–2015 m. įgyvendinti trys tarptautiniai projektai, finansuoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo programos lėšomis. Jau ne vienerius metus glaudžiai bendradarbiaujama ir su kaimyninės Lenkijos agentūra.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. rugpjūčio 12 d. 08:57