Išskirtinės kokybės produktų gamintojai dar gali teikti paraiškas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2013.09.09

Išskirtinės kokybės produktų gamintojai dar gali teikti paraiškas

Išskirtinės kokybės produktų gamintojai dar gali teikti paraiškas
Žemės ūkio produktų gamintojai iki šių metų gruodžio 31 dienos dar gali teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos (KPP) priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“.
 
Paramos gali kreiptis fiziniai ir juridiniai asmenys, įsiregistravę Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre žemės ūkio valdos valdytojais arba jungtinės veiklos partneriais. Šia priemone gali pasinaudoti asmenys, kurių gaminama (auginama) produkcija kokybe pranoksta ES teisės aktų reikalavimus arba dėl specialių gamybos būdų pasižymi ypatingomis savybėmis.
 
Pažymėtina, kad paraiškas gali teikti turintys galiojantį išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų gamybos (IKP) sertifikatą, patvirtinantį, kad produktai ir (ar) gamybos procesas atitinka IKP keliamus reikalavimus. Dėl paramos gali kreiptis ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tvarkomame Garantuoto tradicinio gaminio gamintojų registre įregistruoti fiziniai ir juridiniai asmenys, neturintys galiojančio IKP sertifikato.
 
Ženklas „Kokybė“ – tik išskirtiniams produktams
 
IKP sertifikatas suteikia teisę produktus ženklinti Lietuvos Respublikos prekių ženklų registre įregistruotu IKP ženklu „Kokybė“.
 
IKP gaminami tik iš lietuviškų žaliavų ir išsiskiria natūralumu bei maistingumu. Jie turi būti greičiau patiekiami į rinką, jiems nustatomas trečdaliu trumpesnis nei įprastiems produktams galiojimo laikas. IKP produkcijos gamintojai laikosi aukštų aplinkosaugos reikalavimų: ribotai naudojamos apsaugos priemonės, nenaudojamos kenksmingos aplinkai toksiškos augalų apsaugos priemonės (pavojingi ir labai pavojingi pesticidai yra draudžiami), auginant gyvūnus taikomi ekstensyvūs auginimo metodai. IKP standartai reikalauja, kad, gaminant aukščiausios gamybos produkciją, būtų naudojami tik minimalūs, augalų vegetacijai būtini trąšų kiekiai, apskaičiuoti pagal laboratorinių tyrimų rezultatus bei maisto medžiagų balansą.
 
Perdirbant IKP, taikomos tokios technologijos, kurios nulemia didesnį biologiškai vertingų medžiagų kiekį bei sumažina nenaudingų organizmui medžiagų (pavyzdžiui, cukraus, druskos) kiekius. IKP produktų gamyboje nenaudojami genetiškai modifikuoti organizmai, sintetiniai maisto priedai (konservantai, saldikliai ir kt.).
 
Tai tik žmonėms vartoti skirti produktai: paukštiena, mėsa, pienas, sūris, miltai, kruopos, burokėliai, ridikėliai, salotos, kopūstai, žiediniai kopūstai, svogūnai, česnakai, morkos, pomidorai, agurkai, saldžiosios paprikos, bulvės, obuoliai, kriaušės, slyvos, vyšnios, avietės, braškės, serbentai, medaus bei bičių produktai (duona, žiedadulkės) ir jų mišiniai.
 
Finansuojama iki 100 proc. išlaidų
 
Pagal priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“ vienai ūkio valdai gali būti skiriama iki 10 358 litų paramos už vienerius metus, paramos lėšomis padengiant iki 100 proc. finansuoti tinkamų išlaidų. Pažymėtina, kad vykdantiems ekonominę veiklą, net jei jie nėra PVM mokėtojai, PVM nekompensuojamas.
 
Paramos lėšas gali būti naudojamos visoms su IKP sertifikavimu ir kontrole susijusioms išlaidoms padengti – finansuojamos sertifikavimo išlaidos, sertifikato galiojimo metu atliekamų patikrų išlaidos ir tyrimai, numatyti IKP specifikacijose. Taip pat – metinis įnašas už dalyvavimą nacionalinėje maisto kokybės schemoje, kuris gali būti mokamas organizacijai, kurios narys yra pareiškėjas ir kuri įsipareigoja sutartyje su pareiškėju nustatyta tvarka administruoti įnašą (ne daugiau nei 500 Lt). Įnašas gali būti naudojamas IKP populiarinimo priemonėms organizuoti.
 
Tinkamomis finansuoti išlaidomis yra laikoma ir leidimą sertifikuoti IKP turinčios sertifikavimo įstaigos imamas registracijos mokestis, kanceliarijos prekių ir smulkios biuro įrangos įsigijimas (ne daugiau kaip 300 Lt per metus). Taip pat – etiketės, prekinės pakuotės su ženklu „Kokybė“ spausdinimo, gamybos ir (ar) įsigijimo išlaidos (ne daugiau kaip 4000 Lt per metus), kokybiškų žemės ūkio produktų etiketės ir (ar) prekinės pakuotės dizaino sukūrimas (ne daugiau kaip 2500 Lt), vizitinių kortelių  ar skrajučių maketavimas ir spausdinimas (ne daugiau kaip 2000 Lt per metus).
 
Paraiškos paramai gauti iš galiojantį IKP sertifikatą turinčių pareiškėjų priimamos Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos teritoriniuose paramos administravimo skyriuose iki gruodžio 31 d. Su priemonės „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“  įgyvendinimo taisyklėmis galite susipažinti čia.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 18 d. 10:37