Infrastruktūros priežiūra – paramos gavėjų rūpestis
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.12.02

Infrastruktūros priežiūra – paramos gavėjų rūpestis

Infrastruktūros priežiūra – paramos gavėjų rūpestis
Daugeliui Lietuvos gyventojų miškas – mėgstama poilsiavimo vieta. Saugų poilsį miške užtikrina išvystyta rekreacinė infrastruktūra: įrengtos laužavietės, pavėsinės, sutvarkyti takai, žaidimo aikštelės. Paramos lėšos šiai infrastruktūrai sukurti teikiamos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Pelno nesiekiančios investicijos miškuose“.
 
Naudojant šios priemonės lėšas Lietuvoje jau įrengta apie tris šimtus poilsiaviečių. Vis dėlto vykdyti pagal priemonę prisiimtus įsipareigojimus sekasi ne kiekvienam dalyviui. Paramos lėšomis sukurta rekreacinė infrastruktūra miškuose turi būti laisvai ir nemokamai prieinama visuomenei. Be to, būtina reguliariai prižiūrėti rekreacinius objektus.
 
Laikytis įsipareigojimų sekasi ne visiems
 
Dažniausiai pasitaikanti bėda – už paramos lėšas įrengti, bet vėliau apleisti objektai. Palikti be priežiūros jie sunyksta – takeliai ir aikštelės apauga krūmais, o nepataisyti stalai, pavėsinės, laužavietės trūnija, nerenkamos šiukšlės. Už įrenginių apleidimą paramos gavėjui gresia sankcijos.
 
Pavyzdžiui, jei už paramos lėšas įrengta pavėsinė yra sulūžusi, laikoma, kad toks objektas nebeatitinka paramos skyrimo sąlygų, nes jis nebeteikia tos naudos, kurią turėjo teikti. Tad norėdamas išvengti sankcijų, taikomų už paramos sutarties sąlygų nesilaikymą, paramos gavėjas įrenginius turėtų atidžiai prižiūrėti. Pažymėtina, kad jie turi išlikti nepakitę visą įsipareigojimų laiką. Tai reiškia, kad įrengta laužavietė ar pastatyti suoliukai turi stovėti ne vienerius metus.
 
Ar finansuojamas objektas miške nesunykęs ir kaip laikomasi kitų įsipareigojimų, Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Kontrolės departamento specialistai įsitikina atlikdami patikras vietoje. Prisiimti įsipareigojimai tikrinami 5 metus nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos. Jei projektas įtrauktas į rizikingų projektų sąrašą – 7 metus. Už paramos sutarties sąlygų nesilaikymą gresia sankcijos, tarp kurių – suteiktos paramos grąžinimas.
 
Apie netvarką praneša ir lankytojai
 
Pasitaiko, kad apie netvarkingas poilsiavietes, įrengtas naudojant Europos Sąjungos (ES) paramą, NMA specialistams praneša ir miško lankytojai. Žmonės kreipiasi ir tiesiogiai, ir per „Pasitikėjimo liniją“.
 
Apie pastebėtą netvarką galima pranešti dviem būdais: bet kuriuo paros metu paskambinti „Pasitikėjimo linijos“ telefonu (8 5) 260 7901, kuriame įdiegtas autoatsakiklis, arba palikti elektroninę žinutę NMA interneto svetainės www.nma.lt specialioje skiltyje.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. gruodžio 2 d. 17:16