Iki metų pabaigos NMA už gyvulius išmokės beveik 13,5 mln. Eur nacionalinės paramos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2020.12.30

Iki metų pabaigos NMA už gyvulius išmokės beveik 13,5 mln. Eur nacionalinės paramos

Iki metų pabaigos NMA už gyvulius išmokės beveik 13,5 mln. Eur nacionalinės paramos
Iki šių metų pabaigos Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) planuoja ūkininkams išmokėti daugiau kaip 11 mln. Eur nacionalinės paramos už ėriavedes, bulius, karves žindenes ir telyčias. Taip pat per paskutines dvi šių metų dienas galvijų laikytojai, susidūrę su sunkumais dėl COVID-19 viruso protrūkio, sulauks 2,4 mln. Eur už parduotus galvijus.
 
Už ėriavedes NMA išmokės 116 591 Eur, šios sumos sulauks daugiau kaip tūkstantis ėriavedžių laikytojų. Už bulius nacionalinės paramos sulauks beveik 14 tūkst. ūkininkų, jiems bus išmokėta beveik 8 mln. Eur paramos (gavus reikiamas lėšas, likusiems bulių laikytojams parama bus išmokėta ateinančių metų sausį). Už karves žindenes ir telyčias ūkininkai sulauks daugiau kaip 3 mln. Eur, ir ši suma bus pervesta į daugiau kaip 8 tūkst. ūkininkų sąskaitas. Tad minėtų ūkinių gyvūnų laikytojams iš viso bus išmokėta per 11 mln. Eur nacionalinės paramos.
 
Išmokų dydžiai už laikomo gyvūno vienetą:
  • ėriavedės – 3,10 Eur (paramos skyrimo taisykles rasite čia);
  • buliai – 212 Eur (paramos skyrimo taisykles rasite čia);
  • karvės žindenės, telyčios – 111 Eur (paramos skyrimo taisykles rasite čia).
 
Taip pat gruodžio paskutinėmis dienomis 2,4 mln. Eur paramos sulauks galvijų laikytojai pagal Laikinosios valstybės pagalbos galvijų laikytojams mokėjimo taisykles. Parama padės pirminiams galvijų laikytojams įveikti sunkumus (iš dalies kompensuoti prarastas pajamas), su kuriais susidūrė dėl COVID-19 viruso protrūkio 2020 m. balandžio–lapkričio mėnesiais.
 
Dėl laikinosios valstybės pagalbos 2020 metais galvijų laikytojai paraiškas savivaldybių administracijoms galėjo teikti tris kartus: birželio 11 d. – liepos 15 d., spalio 1–15 d. ir gruodžio 1–4 d. Iš viso mokėjimams atlikti perduota 8,1 mln. Eur paramos, ji pasieks 17,6 tūkst. pirminių galvijų laikytojų.
 
Pagalbos dydžiai galvijų laikytojams, atitinkantiems taisyklėse nustatytus reikalavimus, yra:
  • 130 Eur už parduotą mėsinės veislės (grynaveislį, kelių mėsinių veislių mišrūną) galviją;
  • 100 Eur už parduotą pieninės veislės (grynaveislį, kelių pieninių veislių mišrūną, pieninės-mėsinės veislės mišrūną) galviją;
  • 100 Eur už parduotąmėsinės veislės (grynaveislį, kelių mėsinių veislių mišrūną) atjunkytą veršelį (iki 12 mėn.).
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2020 m. gruodžio 31 d. 13:54