Įgyvendinti projektai – iš arčiau
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.07.25

Įgyvendinti projektai – iš arčiau

Įgyvendinti projektai – iš arčiau
Jau kelis metus iš eilės Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) organizuoja išvažiuojamojo pobūdžio mokymus pagal programą „NMA darbuotojai – arčiau paramos gavėjų“. Jų tikslas – gerinti komunikaciją su savo klientais, esamais ir galimais pareiškėjais bei paramos gavėjais. Susitikimų metu darbuotojams suteikiama galimybė gyvai pabendrauti su paramos gavėjais projektų įgyvendinimo vietose.
 
Liepos 20 d. NMA darbuotojai aplankė kelis ūkius, įsikūrusius Alytaus rajone. Daiva Sakalauskienė kartu su šeima Daugų seniūnijoje, Šiukščiakalnio kaime, plėtoja nedidelį šeimos ūkį. Šeima 8 hektarų plote augina šilauoges, avietes, juoduosius serbentus ir braškes. Įgyvendinti verslo idėją padėjo gauta parama pagal priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“. Kad ir su kokiais sunkumais Sakalauskams tenka susidurti ūkininkaujant, susitikimo metu ūkininkai tryško pozityvumu. „Geriausias darbas yra tas darbas, kuris nėra darbas“, – pabrėžė D. Sakalauskienė.
 
Antrasis aplankytas paramos gavėjas – Renaldas Židžiūnas. Vaizdingame Lazdijų rajone ūkininko šeima įkūrė vieną labiausiai robotizuotų pienininkystės ūkių Lietuvoje. Pradėję vos nuo 4 melžiamų karvių, šiandien čia jų laiko beveik pusantro šimto ir valdo daugiau kaip 200 hektarų žemės ūkio naudmenų. Sąlygos pienininkystės sektoriuje nuolatos kinta, tačiau Židžiūnai pokyčių nebijo – diegiamos naujausios technologijos, ūkis nuolat plečiasi, iškyla vis daugiau naujų pagalbinių pastatų. R. Židžiūnas yra pirmasis ūkininkas, Alytaus r. įdiegęs robotizuotą melžimo sistemą. Ūkyje veikiantys robotai ne tik melžia, tačiau ir suteikia informaciją apie karvių sveikatą, fiksuoja kiekvienos karvės primilžius ir iš dalies kontroliuoja pieno kokybę.
 
Apsilankymų paramos gavėjų ūkiuose metu NMA darbuotojai turėjo galimybę susipažinti su uogų auginimo procesu ir priežiūra, gyvulių veislėmis bei ūkiuose naudojama modernia įranga. Dėl robotizavimo naudos NMA specialistų įtikinėti nereikėjo – nuo šių metų pavasario NMA 24 valandas per parą darbuojasi robotas vardu Robis NeMigA, gebantis per parą atlikti net 6 darbuotojų dienos darbą.
 
Šią vasarą planuojamas dar ne vienas NMA darbuotojų susitikimas su paramos gavėjais. Galimybė gyvai išklausyti paramos gavėjų lūkesčius, pastebėjimus ir pasiūlymus bei artimesnis susipažinimas su jų veikla padeda NMA specialistams tobulinti paramos administravimo procesą. 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. liepos 25 d. 15:05