Į seminarus susirinko rekordinis dalyvių skaičius
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.05.06

Į seminarus susirinko rekordinis dalyvių skaičius

Į seminarus susirinko rekordinis dalyvių skaičius
Į Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) organizuojamus informacinius seminarus „Su plotu susijusių priemonių pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programą 2014 metų aktualijos“ šį pavasarį susirinko ypač daug dalyvių. 25 seminarus aplankė beveik 1 200 ūkininkų, seniūnijų darbuotojų bei kitų asmenų.
 
Kiekvienais metais NMA organizuoja po kelis informacinių seminarų ciklus: pavasarį, prieš pradedant žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimą, ir rudenį, jam pasibaigus. Pavasarį vykstančių seminarų tikslas – supažindinti dalyvius su deklaravimo naujovėmis bei naujausiais taisyklių pakeitimais.
 
Seminarai vyksta skirtinguose Lietuvos rajonuose, į juos kviečiami ūkininkai, seniūnijų darbuotojai, visi besidomintys asmenys. Daugiausia dalyvių šių metų kovo–balandžio mėn. vykusiuose renginiuose sulaukta Joniškio, Zarasų, Rokiškio, Panevėžio, Ignalinos rajonuose.
 
Seminarų dalyviai išgirdo ne tik NMA specialistų pranešimus apie su plotu susijusių Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonių 2014 m. aktualijas, bet ir turėjo galimybę asmeniškai pasikonsultuoti su NMA administravimo ir  kontrolės padalinių atstovais.
 
Renginių dalyvius domino 2014 m. reikalaujamas sutartinių gyvulių skaičius (SGV) pagal skirtingas paramos schemas, galimi sankcijų dydžiai nesilaikantiems šio reikalavimo asmenims, galimybė pratęsti įsipareigojimus 2014 m. pagal priemonę „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“, reikalavimai asmenims, deklaruojantiems natūralias ir pusiau natūralias pievas, nauja specialioji paramos schema – išmokos už pieną, išmokoms taikomos finansinės mažinimo priemonės, valdos perdavimo tvarka, deklaruojamo ploto sumažinimo pasekmės bei kiti su išmokomis už deklaruotus žemės plotus susiję klausimai.
 
Siekiant su atsakymais į seminaruose užduotus klausimus supažindinti visus asmenis, kuriems aktualios su žemės plotų deklaravimu susijusios temos, dažniausiai teikiami klausimai buvo užfiksuoti. NMA Komunikacijos skyriaus Informacijos teikimo poskyrio specialistai jau parengė atsakymus, kuriuos galima rasti NMA interneto svetainėje.
 
Su atsakymais į klausimus apie priemonę „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ galima susipažinti paspaudus šią nuorodą. Atsakymus į seminaruose pateiktus klausimus apie tiesiogines išmokas rasite paspaudę šią nuorodą .  Priemonės „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“ dalyviai su atsakymais į rūpimus klausimus gali susipažinti paspaudę šią nuorodą.
 
Su NMA specialistų parengtomis ir seminaruose pristatytomis skaidrėmis galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.
 
Gegužės 5 d. duomenimis, 2014 m. jau pateikta daugiau kaip 18,6 tūkst. paraiškų, kuriose deklaruotas didesnis kaip 149 tūkst. ha plotas.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 14 d. 10:32