Grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti – parama
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.02.01

Grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti – parama

Grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti – parama
Š. m. vasario 1–20 d. gyvulių laikytojai gali kreiptis valstybės paramos grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti. Iš viso priemonei įgyvendinti skirta 2,17 mln. eurų.
 
Paraiškas gauti paramą renka Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.
 
Į valstybės pagalbą grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti gali pretenduoti žemės ūkio valdos valdytojai, laikantys mėsinių galvijų, avių ir ožkų bandą ir siekiantys pagerinti laikomų gyvulių bandų genetinę kokybę aukštos veislinės vertės gyvuliais.
 
Kompensuojama iki 30 proc. pirkimo vertės
 
Paramos lėšomis gali būti kompensuojama iki 30 proc. grynaveislių mėsinių galvijų, grynaveislių avių ir ožkų įsigijimo išlaidų, bet ne daugiau kaip: už grynaveislį mėsinį galviją bulių reproduktorių – 1 300 Eur; už grynaveislį mėsinių galviją telyčią – 1 000 Eur; už grynaveislį aviną reproduktorių – 200 Eur; už grynaveislę avį – 65 Eur; už grynaveislį ožį reproduktorių – 100 Eur; už grynaveislę ožką – 65 Eur.
 
Parama – tik aukščiausios kilmės ūkiniams gyvūnams įsigyti
 
Atkreipiame dėmesį, jog perkami grynaveisliai ūkiniai gyvūnai turi būti suženklinti ir atpažįstami.
 
Įsigyjant grynaveislius mėsinius galvijus, svarbu, jog jie būtų įrašyti į atitinkamą mėsinių galvijų kilmės knygą (buliai – ne žemesnį kaip kilmės knygos A poskyrį, telyčios – turi būti nesiveršiavusios ir įrašytos į ne žemesnį kaip kilmės knygos B poskyrį). Gyvūnams, įvežtiems iš kitų šalių, taip pat taikomi atitinkami reikalavimai: buliai turi būti įrašyti į aukščiausią kilmės knygos skyrių, o telyčios – į pagrindinė kilmės knygos skyrių.
 
Norint įsigyti grynaveisles avis ir ožkas, reikia, jog tiek avys, tiek ožkos būtų iki pirmosios vados.
 
Taip pat avys ir avinai turi būti ne žemesnės nei I klasės, o ožkos ir ožiai – ne žemesnės kaip elito klasės (perkamos iš kitų šalių grynaveislės ožkos ir ožiai turi būti tik aukščiausios klasės).
 
Paraiškas gyvulininkystės sektoriaus atstovai kviečiami teikti Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos vyriausiesiems specialistams – valstybiniams veislininkystės inspektoriams pagal žemės ūkio ir kaimo valdos registracijos vietą, asmeniškai, per įgaliotą asmenį, per kurjerį arba registruota pašto siunta.
 
 
Papildomos informacijos apie paraiškas galima gauti tel. (8 5) 2398487 arba el. paštu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnZlaXNsaW5pbmt5c3RlQHp1bS5sdCI+dmVpc2xpbmlua3lzdGVAenVtLmx0PC9hPg==:xx. Daugiau informacijos apie paraiškų rinkimą galite rasti čia.
 
Naudinga informacija
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. vasario 1 d. 15:07