Gera žinia laukiantiems sprendimo dėl papildomų paramos lėšų investicijoms į žemės ūkio valdas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2021.03.16

Gera žinia laukiantiems sprendimo dėl papildomų paramos lėšų investicijoms į žemės ūkio valdas

Gera žinia laukiantiems sprendimo dėl papildomų paramos lėšų investicijoms į žemės ūkio valdas
Žemės ūkio ministerijai perskirsčius maksimalias metines lėšas, skirtas įsipareigojimams pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones, veiklos sritis, veiklas, numatytos papildomos paramos lėšos investicijoms į žemės ūkio valdas. Palankus sprendimas buvo priimtas dėl 2020 m. pabaigoje pateiktų paraiškų, kurios surinko vienodą atrankos balų skaičių, tačiau ne visoms joms užteko skirtos paramos sumos.
 
Paraiškos pagal KPP priemonės „Investicijos į žemės ūkio valdas“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ buvo renkamos 2020 m. lapkričio 2 d. – gruodžio 30 d. Iš viso šiuo laikotarpiu buvo pateiktos 153 paraiškas, iš jų viena paraiška nesurinko privalomojo mažiausio projektų atrankos balų skaičiaus, dvi paraiškos buvo atmestos dėl netinkamai pateiktų dokumentų. Likusių 150 paraiškų bendra prašoma suma sudarė apie 40,9 mln. Eur. Minėtam laikotarpiui buvo skirta 20,7 mln. Eur paramos lėšų. Sudarius paraiškų pirmumo eilę, paaiškėjo, kad skirtos sumos pakako 71–81 atrankos balą surinkusioms paraiškoms. Tačiau paramos lėšų pakako tik daliai vienodą 70 balų skaičių surinkusioms paraiškoms. Tokių buvo 21 paraiška.
 
Š. m. kovo 15 d. Žemės ūkio ministerija perskirstė maksimalias metines lėšas, skirtas įsipareigojimams pagal KPP priemones, veiklos sritis ir veiklas, ir praėjusių metų pabaigoje pateiktoms paraiškoms dėl valdų modernizavimo papildomai buvo skirta 11 969 Eur paramos. Taigi 21 paraiška bus toliau vertinama dėl tinkamumo skirti paramą.
 
Apie paraiškų investicijoms į žemės ūkio valdas prioritetinį vertinimą ir vasarį sudarytą paraiškų pirmumo eilę galima sužinoti čia.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2021 m. kovo 17 d. 08:27